Čilić i Ćorić poraženi od Argentinaca, sve mogu spasiti parovi

Piše D  /  08.01.2020., 02:01h

U meču koji je trajao svega 75 minuta Argentinac je Ćoriću uzeo dva puta servis u prvom setu, a onda i u drugom. Schwartzman je bio bolji i na prvom i na drugom servisu, servirao je dva asa, a Ćorić samo jedan.

Ovo je bio njihov četvrti međusobni ogled i druga pobjeda argentinskog tenisača.

U zadnjem meču u skupini u parovima igraju Ivan Dodig i Nikola Mektić protiv Maxima Gonzaleza i Andresa Moltenija. Hrvatskoj je potrebna pobjeda u parovima kako bi osigurala drugu poziciju.

Argentina je ovom pobjedom prva u skupini E i plasirala se u četvrtfinale gdje joj je suparnik Rusija. U četvrtfinale su se ranije plasirale Srbija, Velika Britanija, Australija i Španjolska.

Plasman u četvrtfinale osigurali su pobjednici šest skupina i te dvije najbolje drugoplasirane reprezentacije zbog čega je Hrvatskoj potrebna pobjeda u parovima.

Marin Čilić izgubio iako je jako dobro otvorio meč

Čilić je poražen u srijedu u prvom susretu 3. kola skupine ATP kupa koji se igra u Sydneyu, bolji od njega je sa 7-6, 6-3 bio Argentinac Guido Pella koji je tako Argentinu doveo u vodstvo 1-0.

Čilić je dobro otvorio meč, uzeo je servis suparniku za vodstvo od 3-1 i nakon svog servisa vodio je 4-2. No nakon toga, Argentinac osvaja svoj servis i uzima servis Čiliću, izjednačava i set odlazi u tie-break u kojem je bolji Pella.

U drugom setu Pella uzima servis Čilću za 4-2 i prednost ne ispušta do kraja. U meču koji je trajao sat i 54 minute Čiliću nije pomoglo ni 12 aseva. Pella ih je servirao četiri. Čilić je bio bolji na prvom servisu, no Pella je više poena realizirao na drugom servisu.

Ovo je bio četvrti međusobni susret između argentinskog tenisača, 25. na ATP ljestvici, i Čilića i treća pobjeda Pelle.

Ukoliko prođe u četvrtfinale Hrvatsku čeka Rusija koja je pobijedila Norvešku.

20. travanj 2024 12:25