Chelsea fenomenalnim golom Girouda probio Atletico, Bayern usred Rima demolirao Lazio

Piše D  /  23.02.2021., 10:02h

Atletico Madrid - Chelsea

Chelsea je s Mateom Kovačićem u početnoj postavi u jednoj pomalo dosadnoj utakmici došao do velike minimalne pobjede nad tvrdim Atletico Madridom. No, koliko god ova utakmica bila dosadna, ostat će upamćena po potezu Oliviera Girouda.

Prvu veliku priliku vidjeli smo u 14. minuti kada je Suarez prevario Alonsa i Rudigera te na drugoj vratnici pronašao Lemara, ali ovaj malo kasni i s dva metra puca pokraj gola.

Nakon toga potpuna dominacija ‘gostiju‘ iz Londona koji su sakrili loptu lideru La Lige. Veliki posjed su imali igrači Thomasa Tuchela koji su visokim presingom brzo su dolazili do lopte, ali to posljednje ključno dodavanje je uvijek bilo problem te Chelsea u tom periodu i nije stvorio neku veću priliku.

Tako se igralo cijelo prvo poluvrijeme. Bezbroj kratkih dodavanja Chelseaja vjerojatno su samo izluđivali gledatelje pred malim ekranima dok je momčad Dijega Simeonea bez ikakvih problema čuvala svoj gol.

Na društvenim mrežama su se počele i širiti šale kako je Simeone izveo 6-2-2 postavu.

Tek u 38. minuti viđena je prva veća prilika za Chelsea. Werner se oslobodio svog čuvara i pucao iskosa s desetak metara, ali Oblak sigurno brani taj udarac.

I u drugom poluvremenu ista slika. Chelsea se dodavao, a Atletico čekao neku priliku iz polukontre. Madriđani su čak imali i bolje prilike jer su bili konkretniji kada bi rijetko došli do protivničkog gola. No, ništa što bi ugrozilo Mendyja.

I kada se najmanje očekivalo da će Chelsea doći do gola ukazao se iskusni lisac Olivier Giroud koji u 68. minuti fenomenalnim škaricama zabija za 0:1. Suci su prvo označili zaleđe jer je Giroud bio najbliži Oblaku, ali se nakon (pre)duge VAR provjere pokazalo kako je Hermoso uposlio francuskog napadača, a ne igrači londonske momčadi.

Nakon tog gola, Chelsea je nastavio s dominacijom u posjedu lopte i lagano sačuvao vodstvo te se na kraju može reći kako je bivši prvak Europe zasluženo slavio, a Tuchel u potpunosti nadmudrio Simeonea.

Lazio - Bayern Munchen

Za razliku od Bukurešta, u Rimu se mogla vidjeti prava golijada.

Nogometaši Bayerna brzo su dali do znanja Laziju tko je gazda europskog nogometa. Bavarski div je na rimskom Olimpicu praktički riješio prolaz dalje nakon prvog poluvremena, a na kraju su slavili s 1:4.

Već u 9. minuti nakon ogromne greške Musacchija, Lewandowski dolazi do lopte i lagano matira Pepa Reinu za 0:1.

U 24. minuti Bavarci povećavaju prednost. Davies je proigrao za Goretzku, ovaj za mladog Musialu koji s ruba šesnaesterca pogađa gol prizemnim udarcem. Ovo je za 17-godišnjaka bio prvi gol u najelitnijem europskom natjecanju.

Bayern je očekivano dominirao cijelim prvim poluvremenom, a Lazio, koji je imao par šuteva, nije ozbiljnije zaprijetio golu Manuela Neuera.

U 42. minuti ponovno velika greška igrača Lazija. Ovog puta Patric gubi loptu na sredini terena, Coman je povukao kontru i pucao, ali taj udarac brani Reina. Ipak Sane natrčava na loptu i već je bilo 0:3.

Početkom drugog poluvremena Bayern je poveo 0:4 i ponovno nakon greške Talijana. Lazio je imao korner koji je rezultirao samo kontrom Sanea. Sam je povukao loptu od centra, nabacio u šesnaesterac gdje na loptu nesretno natrčava Acerbi i postiže autogol.

Ipak, u 49. minuti Luis Alberto je proigrao Joaquina Correu koji se ušetao u šesnaesterac i lagano gurnuo loptu kraj Neuera za 1:4 i samo spašavanje časti Lazija.

Nakon te golijade u prvih 50 minuta, utakmica se primirila i obje momčadi kao da su samo čekale posljednji zvižduk. I dočekale su ga s 1:4 na semaforu.

19. travanj 2024 01:26