Chelsea došao do važne pobjede u Birminghamu: Pulišić strijelac, Kovačić starter

Piše D  /  21.06.2020., 07:06h

U prvom poluvremenu gledali smo klasičnu igru momčadi Franka Lamparda. Bezbroj kratkih dodavanja, velik posjed lopte, ali malo prilika. Ništa se značajnije nije događalo do 20. minute kada je Mason Mount snažno šutirao, ali Nyland još ljepše brani.

Uvidjela je i Aston Villa kako im Chelsea rijetko može zaprijetiti te su se domaćini oslobodili i stvarali sve bolje prilike, a u 43. minuti takva igra im se isplatila. Kepa je obranio El-Ghazijev udarac, ali se lopta odbija ravno do Kortneyja Hausea koji bez većih problema zabija za 1:0.

Možda zvuči čudno, ali ništa se bolje Chelseaju nije moglo dogoditi jer su u nastavku zaigrali mnogo konkretnije. Iz prvog dijela vrijedi spomenuti još dobar udarac Kovačića koji je pokupio loptu na vrhu šesnaesterca i dobro pucao, nažalost par centimetara od gola.

Bilo je to sve što je Hrvat uradio jer je Lampard uveo Barkleya umjesto njega. No, da Chelsea ostane u hrvatskom štihu pobrinuo se Pulišić koji je ušao umjesto Loftus-Cheeka.

I samo par minuta nakon ulaska u igru, američki Hrvat je donio izjednačenje Plavcima. U 60. minuti Azpilicueta je sjajno ubacio, Pulišić je na pravom mjestu na drugoj vratnici i to je 1:1.

Dvije minute kasnije ponovno se kapetan Chelsea upisuje u asistente. Ovog puta je pronašao Girouda koji se lijepo okreće i zabija za preokret.

Nakon vodstva Chelsea se vratio svojoj igri iz prvog poluvremena koja je sada imala smisla. Sakrili su loptu domaćinima i mirno privodili utakmicu kraju. Vrijedi istaknuti i šut Williana u 83. minuti, ali je Nyland vrhovima prstiju spriječio lijep pogodak.

Par minuta kasnije na drugoj strani Christensen griješi, Jota dolazi do lopte, ali na sreću gostiju puca pored gola iz dobre pozicije.

Na kraju važna pobjeda Chelsea koji se sada učvrstio na četvrtom mjestu, dok Aston Villa ostaje u zoni ispadanja na pretposljednjem mjestu.

Što se tiče igre Matea Kovačića, može se reći ništa posebno. Osim par šuteva Hrvat se uklopio u sivilo Chelseaja iz prvog poluvremena u kojem je dodavao loptu samo prvom igraču do sebe. U ovako jakoj konkurenciji, Kovačić bi trebao preuzeti više rizika u svojoj igri ukoliko ne želi izgubiti mjesto u prvih 11.

26. travanj 2024 02:19