Četvrta uzastopna pobjeda Širokobriježana za siguran razmak od pratitelja

Piše D  /  20.04.2019., 10:04h

Košarkaši Širokog upisali su četvrtu pobjedu zaredom i sigurno drže prvo mjesto ljestvice. Izabranici Danijela Jusupa su pobijedili Mladost u Mrkonjić Gradu s 81:86.

Širokobriježani su već u prvoj dionici pobjegli na dvoznamenkastu prednost, a četvrtinu zaključuju s plus 13 (14:27). No, u drugoj četvrtini domaćini se bude i polako tope prednost Širokog, a na odmor se odlazi s malom razlikom 42:45.

Nakon povratka iz svlačionica Mladost preokreće rezultat, ali u finišu četvrtine gosti ubacuju u brzinu više i serijom 10:0 vraćaju prednost i u posljednjih deset minuta se ulazi s rezultatom 60:66.

S dva vezana poena Jure Zupca Široki sredinom četvrtine odlazi na plus 12 (66:78) i bio je to trenutak kada su prelomili susret. Na kraju je završilo 81:86.

Široki su do pobjede predvodili Goran Filipović i Jure Zubac s po 16 i Filip Kraljević s 15 poena, dok je Dario Drežnjak ubacio 10 koševa. Kod Mladosti su najbolji bili Gojko Sudžum s 23 i Stefan Mitrović s 20 poena.

Široki je ovom pobjedom ostao na vodećem mjestu s dvije pobjede više od Sparsa i Zrinjskog.

19. travanj 2024 11:46