Broz asistirao, Lukaku i Martinez torpedirali Sassuolo

Piše D  /  20.10.2019., 03:10h

Nerazzurri su slavili u golijadi kod Sassuola 4:3 i stigli do sedme pobjede u osmom kolu talijanskog prvenstva. To je prva pobjeda Intera nad Sassuolom nakon tri godine i pet međusobnih dvoboja, čime se približio na bod vodećem prvaku iz Torina.

Marcelo Brozović odigrao je cijeli susret u Reggio Emiliji te upisao asistenciju za vodstvo Intera. Zanimljivo, tijekom utakmice sa sedam golova nepoznata osoba padobranom se spustila na teren, piše index.hr.

Broz je već u drugoj minuti pronašao Lautara Martineza na lijevoj strani šesnaesterca, a argentinski napadač prekrasno pogodio gornji suprotni kut za 1:0. Međutim, ubrzo je odgovorio i Sassuolo, čiji je napadač Domenico Berardi sjajno prošao s desne strane šesnaesterca i precizno po zemlji pogodio uz lijevu vratnicu za izjednačenje.

Najavio je Sassuolo veliku borbu u tvrdoj utakmici sa sedam žutih kartona, ali ih je s dva gola presjekao Romelu Lukaku. Prvo je belgijski napadač pogodio za novo vodstvo u 38. minuti kada je na leđima praktički odnio protivničkog igrača, a potom je u 45. realizirao penal koji je skrivio branič Marlon nad Martinezom.

Tako je Inter s 3:1 otišao na odmor, a u 71. minuti dobio je i novi penal. Opet je srušen Martinez u kaznenom prostoru, a ovog puta je to učinio desni bek Mert Muldur, nakon čega je napadač gostiju povisio na 4:1 za potvrdu pobjede.

No, tako nije mislio Sassuolo, čiji je sastav u osam minuta zabio dva gola i otvorio dvoboj. Filip Đuričić je pogodio u 74. s centralne pozicije iz šesnaesterca, a u 82. minuti sjajno je kroz obranu Intera prošao Jeremie Boga i pogodio za 3:4.

Do kraja su domaći pokušali stići do senzacionalnih 4:4, ali je momčad Antonija Contea ipak izdržala i zadržala vodstvo do kraja, za čime je nastavila pratiti u stopu lidera i prvaka Juventus (teškom mukom svladao Bolognu 2:1 u Torinu), koji ima jedan bod više.

Ovo je druga spektakularna utakmica Serie A ovog vikenda, jer su Lazio i Atalanta u subotu remizirali 3:3 na Olimpicu. Dinamov suparnik u Ligi prvaka vodio je 0:3 na poluvremenu, a onda se rimska momčad vratila u drugom dijelu i stigla do boda u sudačkoj nadoknadi.

18. travanj 2024 13:58