Brekalo i Vlašić popravili dojam Hrvatske: Gračan ponovno razočarao

Piše D  /  24.06.2019., 11:06h

Hrvatska U-21 reprezentacija odigrala je i posljednju utakmicu na Europskom prvenstvu i remizirala s Engleskom 3:3. Tako su Hrvati u utakmici koja nije imala nikakvog rezultatskog značaja barem malo popravili dojam i zahvaljujući Brekalu i Vlašiću uzela bod.

Hrvatska je bolje ušla u susret, ali nakon prilike Kulenovića kada mu udarac glavom brani Henderson, Englezi su preuzeli konce igre i sve više stezali obruč oko Grbićevog gola.

I u 10. minuti Nelson je nakon sjajne akcije Engleza ušao u kazneni prostor, a tamo ga Kalaica ruši i sudac nema težak posao da pokaže na bijelu točku. Siguran izvođač jedanaesterca bio je upravo Nelson.

Nakon primljenog pogotka Hrvati kao da su dodatno opali, a samo je Brekalo pokazivao želju zaprijetiti Englezima koji su i nakon vodstva bili bolja momčad.

Kalaica koji se našao u postavi umjesto Benkovića imao je dosta problema s engleskim napadačima, a to se pokazalo i u 36. minuti kada mu Gray bježi, ali je Grbić ipak opravdao ulogu startera ispred Posavca i brani veliku priliku.

Nagrada za tu obranu stigla je tri minute kasnije kada Brekalo još jednom pokazuje klasu i fantastičnom solo akcijom po lijevoj strani prelazi Kellyja te topovskim udarcem pogađa za 1:1. Bio je to jedan od najljepših golova ovog prvenstva.

Gol pogledajte OVDJE!

Do kraja poluvremena imali su Englezi još dvije prilike, ali se Hrvatska uspjela obraniti te se na odmor odlazi s neriješenim rezultatom.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, Englezi ponovno vode. U 48. minuti nakon ubačaja Uremović umjesto da izbaci loptu van granica igrališta, vraća je u šesnaesterac točno ispred Maddisona,a ovaj ju zakucava u mrežu za 1:2.

No, u 62. minuti Hrvatska se ponovno vraća preko, a koga drugog nego Vlašića. Kelly je izgubio loptu, a Majer je brzo šalje do Kulenovića koji je lijepo primiruje za Vlašića, a najbolji hrvatski igrač iz trka neobranjivo pogađa za 2:2. Na žalost u toj akciji se Vlašić i ozlijedio te ga je morao zamijeniti Ivanušec.

Ipak, nisu Brekalo i Vlašić mogli zabiti golova koliko ih je mogla primiti hrvatska obrana. U 70. minuti nakon još jedne zbunjene rekcije Kelly dolazi do lopte i raspaljuje s 20-ak metara. Grbić je načinio lijepu paradu, ali lopta je bila neuhvatljiva i Englezi su ponovno poveli 2:3.

Da Hrvatska barem u jednom susretu izbjegne poraz na ovom Europskom prvenstvu pobrinuo se Josip Brekalo u 83. minuti. Engleski vatar je loše ispucao loptu, Bradarić smirio za Ivanušeca, a ovaj lijepo proigrava Brekala koji majstorski kroz noge Hendersonu postavlja konačnih 3:3.

Tako se Hrvatska s remijem oprašta od Eura na kojem je, kada se sve oduzme i zbroji, razočarala. Razočarali su prije svega igrači iz domaćeg prvenstva jer osim Brekala i Vlašića nitko ništa spomena vrijedno nije uradio. Razočarao je i izbornik Nenad Gračan koji je imao jednu od najboljih generacija koje je Hrvatska imala, ali joj jednostavno on nije dorastao. U ovom susretu je uradio samo dvije izmjene i ponovno je Toma Bašić, član Bordeauxa, ostao na klupi. Kao da je tim potezom Gračan i svima nama, koji smo se pitali hoće li dobiti priliku, poručio da mu se ne petljamo u posao jer on zna najbolje! Vidjeli smo to na ovom prvenstvu.

Sreća je samo što će ovi mladi igrači postati kvalitetniji kada odu vani i kada ih budu trenirali kvalitetni treneri.

U drugom susretu skupine C, Rumunji i Francuzi su namjestili da odigraju 0:0 i tako su oboje prošli dalje. Rumunji kao prvoplasirani, a Francuzi kao najbolja drugoplasirana momčad.

20. travanj 2024 15:16