Brazil lagano protiv Meksika kojeg ni fenomenalni Ochoa nije mogao spasiti

Piše D  /  02.07.2018., 05:07h

Brazil se u osmini finala Svjetskog prvenstva u Rusiji lagano obračunao sa svojim stalnim mušterijama Meksikancima. Neymar i društvo sigurno su slavili s 2:0, a Meksiku nije mogao pomoći ni čudesni Ochoa.

U prvom poluvremenu Meksiko je dobro parirao Brazilu, štoviše stvorili su nekoliko sjajnih prilika, ali kao da su uvijek imali taj potez viška i nisu uspjeli ugroziti Alisona. U nastavku se probudio i Brazil, Neymar je danas bio posebno raspoložen, ne samo u plakanju i jaukanju već i u igri. Ali raspoložen je bio i Ochoa koji je imao vrhunske intervencije. Meksički vratar sjajno brani tijekom cijelog Mundijala.

No, Brazil je sve više pritiskao i gol je mirisao u zraku. U 50. minuti ni čudesni Ochoa nije mogao spasiti Meksiko.Neymar je sjajno započeo akciju i proigrao Williana koji sjajno ubacuje u sredinu, a najskuplji nogometaš u povijesti dovodi Brazilce u vodstvo.

Nakon vodstva, Brazil se dodatno razigrao. Sjajno su kombinirali i podsjetili zašto su toliko godina majstori ove igre, ali fenomenalni Ochoa je davao nadu Meksiku svojim obranama. Da vratar Standarda iz Liegea nije radio čuda, Brazil je komotno mogao voditi s tri-četiri gola razlike.

Meksiko je u posljednjih desetak minuta preuzeo inicijativu, ali dobro se Brazil branio i nije dozvolio protivnicima da ugroze Alisona.

U 88. minuti Neymar je pobjegao obrani Meksika, njegov udarac brani Ochoa, ali lopta dolazi do Firmina koji u svom prvom dodiru s loptom postiže pogodak.

To je bio i konačan rezultat, te Brazil sigurno prolazi u četvrtfinale gdje će čekati boljeg iz susreta Belgija - Japan.

Nevjerojatno zvuči, ali ni nakon njihovog petog međusobnog susreta Meksiko nije uspio zabiti gol Brazilu na Svjetskom prvenstvu. Brazil u tim susretima ima gol razliku 13:0.

S ova dva pogotka Brazil je postao reprezentacija s najviše golova na Svjetskim prvenstvima. Prestigli su Nijemce i sada imaju 228 golova.