Brazil i Peru izborili su polufinale Cope

Piše D  /  03.07.2021., 02:07h

Nogometaši Brazila i Perua prvi su polufinalni par Copa Americe, nakon što su noćas u četvrtfinalu eliminirali Čile, odnosno Paragvaj. Brazil je svladao Čile s 1-0, dok je Peru poslije boljeg izvođenja penala pobijedio Paragvaj sa 4-3.

Brazil je na Olimpijskom stadionu u Rio de Janeiru slavio iako je od 48. minute imao igrača manje, jer je izravni crveni karton zbog grubog prekršaja dobio napadač Manchester Cityja Gabriel Jesus.

Jedini gol zabio je veznjak Lyona Lucas Paquetá, koji je na poluvremenu zamijenio Roberta Firmina, a već je u prvoj minuti nastavka  (46) zatresao mrežu.

U utakmici Perua i Paragvaja, na stadionu Pedro Ludovico u Goianiji, nakon 90 minuta rezultat je bio 3-3, s tim da je Paragvaj do izjednačenja 3-3 došao u zadnjoj minuti susreta pogotkom napadača Argentinos Juniorsa Gabriela Ávalosa.

Nakon toga uslijedilo je izvođenje penala. Nakon pet serija penala bilo je 3-3, a onda je u šestoj seriji za Peru pogodio Miguel Trauco, a udarc Paragvajca Alberta Espínole obranio je golman Perua.

Polufinalni susret Brazila i Perua na rasporedu je u utorak, 6. srpnja, također na Olimpijskom stadionu u Rio de Janeiru (1 sat po hrvatskom vremenu).

Drugi polufinalni par bit će poznat nakon četvrtfinalnih susreta u nedjelju rano ujutro po hrvatskom vremenu u kojima se sastaju se Urugvaj - Kolumbija te Argentina - Ekvador, prenosi Hina.

26. travanj 2024 06:56