Brazil bez problema riješio Srbiju, Švicarska s 2. mjesta u osmini finala

Piše D  /  27.06.2018., 10:06h

U prvom dijelu utakmice Brazil je očekivano imao posjed, ali nije stvarao izgledne prilike. U 9. minuti im se ozljedio Marcelo te je Felipe Luiz ušao u igru. Za sada nije poznato koliko je ozljeda nogometaša Real Madrida ozbiljna.

U 25. minuti Brazil je stvorio prvu veću priliku. Neymar je sretno došao do lopte, ali njegov udarac iz teške pozicije brani Stojković. Svaka čast Neymaru, on je vanserijski nogometaš, tu nema priče, ali toliko plakanja po terenu i glume kada te snima 30-ak kamera, ne ide mu na čast. Možda zvuči brutalno, ali ponekad čovjek poželi da ga netko stvarno ‘sastavi‘, pa neka onda plače s razlogom.

U 36. minuti Brazil je poveo. Nekoliko puta su pokušali tu akciju i ona je napokon prošla. Dubinska lopta Coutinha iza obrane Srbije, Paulinho se sjajno ubacuje i prebacuje Stojkovića.

U drugo poluvrijeme Srbija hrabrije ulazi, nisu više imali što čekati i pokazali su slabosti Brazila. Peterostruki prvaci svijeta ne reagiraju najbolje kada ih se napadne i stvori visoki presing. Hrvatska je to pokazala u onoj prijateljskoj utakmici u Liverpoolu, a Srbija večeras potvrdila.

Nekoliko velikih prilika imali su Srbi, a najveće Mitrović koji jednom pogađa Thiaga Silvu, a drugi put puca ravno u Alissona.

Nije Srbija iskoristila svoje prilike i pola sata puno bolje igre, te ih je Brazil kaznio.

Kaznio ih je na način na koji smo mislili da će Srbi, budući da su najviša reprezentacija na Mundijalu, kažnjavati druge - iz prekida. Jeste Kolarov zabio Kostariki gol iz prekida, ali izravno iz slobodnjaka. U skok igri iz prekida, Srbija nije prijetila.

U 68. minuti nakon kornera zabio im je Thiago Silva za 2:0 i potop svake nade za izabranike Mladena Krstajića, koji su se nakon primljenog pogotka u potpunosti predali.

Mogao im je Brazil nakon toga ‘utrpati‘ još koji pogodak, no i oni kao da su se zadovoljili sigurnom pobjedom, koju su s pola snage sačuvali.

---

U drugom susretu skupine E, Švicarska i Kostarika su odigrale neriješeno 2:2.

Švicarci su poveli u 31. minuti. Shaqiri je ubacio u sredinu, Embolo spustio za Džemailija koji zakucava loptu u mrežu za 1:0.

Htjeli su se Kostarikanci barem pogotkom oprostiti od Rusije i do njega su došli u 56. minuti. Campbell je ubacio iz kornera, a Waston zabija za 1:1. Prvi gol Kostarike na ovom Mundijalu i tako su sve reprezentacije u Rusiji zabile pogodak.

No, Švicarci su bili bolja momčad i to su okrunili pogotkom Josipa Drmića u 88. minuti nakon sjajne kontre. Drmić je prije desetak minuta pogodio vratnicu, a sada mu je Zakaria namjestio odličnu šansu koju ne promašuje. 2:1 za Švicarsku što nije bio i konačni rezultat. U sudačkoj nadoknadi Sommer zabija autogol za konačnih 2:2.

Osim što Vatreni dominiraju ovim prvenstvom, dominiraju i Hrvati u drugim reprezentacijama. Prije Drmića za Australiju je dva pogotka na ovom Mundijalu zabio Mile Jedinak. Jedinka nećemo gledati u osmini finala, ali Drmića hoćemo i to u donjem djelu ždrijeba gdje je i Hrvatska.

Brazil će u osmini finala igrati protiv Meksika, a Švicarska protiv Švedske.