Bravo Rijeka! Momčad s Rujevice u potpunosti nadigrala Škote i ostvarila lijepu pobjedu

Piše D  /  08.08.2019., 10:08h

Do večeras se hrvatski nogomet nije mogao pohvaliti dobrom predstavom svojih klubova u Europi. Osijek i Hajduk su ispali na prvim preprekama, a i Dinamo je prekjučer podbacio i odigrao na Maksimiru 1:1 s Ferencvarošom.

Ali, zato je Rijeka večeras popravila utisak i slavila sigurnu pobjedu od 2:0 nad škotskim Aberdeenom. Riječani su se tako osvetili Škotima za onaj poraz od 0:3 od prije nekoliko godina.

Momčad Igora Bišćana bila je bolja tijekom cijelog susreta. Aberdeen se branio i odolijevao napadima domaćina, a najbolju priliku na susretu vidjeli smo u 30. minuti. Nakon kornera Lepinjica je pucao, vratar Lewis kratko odbio, a Župarić s nekoliko metara pucao pored gola! Nevjerojatan promašaj.

I u drugom poluvremenu Rijeka je nastavila s napadačkom igrom. Prvo je u 51. minuti Halilović s ruba šesnaesterca pucao tik pored lijeve vratnice, a deset minuta kasnije konačno je slomljen otpor Škota.

Logan je povukao Capana za dres u šesnaestercu tijekom ubačaja Halilovića s desne strane, a španjolski sudac je bez oklijevanja pokazao na penal! Odgovornost je preuzeo Antonio Čolak i sigurno zabio.

Nakon toga lakše se disalo, a u finišu susreta Rijeka je i potvrdila pobjedu.

U 88. minuti Robert Murić se sjajno oslobodio svog čuvara i s ruba šesnaesterca pogodio sami donji lijevi kut gola za delirij na tribinama Rujevice.

Velikih 2:0 i lijepa zaliha za put u Škotsku i nadamo se prolazak u play-off Europske lige.

24. travanj 2024 20:50