Bravo Kauboji! Hrvatska pregazila Angolu u drugom poluvremenu

Piše D  /  17.01.2021., 07:01h

Baš kao i protiv Japana nisu Hrvati najbolje ušli u utakmicu, ali su se ovog puta brzo pribrali i u 7. minuti su iz polukontre preko Brozovića došli do prvog vodstva (3:2). Imali su Kauboji nekoliko prilika da dođu na plus 2, ali ponovno je bilo mnogo grešaka u napadu i promašenih zicera.

U 15. minuti Maneco s krila zabija za plus 2 Angole (3:5). Hrvatska je u 20. minuti konačno došla do vodstva golom Štrleka iz kontre, a golom Mamića i serijom od 4:0 Kauboji odlaze na i na plus 2 (8:6).

No, Angola se nije predavala već serijom od 3:0 ponovno dolazi do vodstva (8:9). Sjajan je otpor pružala afrička reprezentacija protiv viceprvaka svijeta i imala je rezultatski egal 30 sekundi prije kraja poluvremena (11:11). Ipak, u posljednjim sekundama Čupić zabija za 12:11 i Hrvatska na odmor odlazi s prednošću.

U 34. minuti je Čupić izborio isključenje, a Hrvati su s igračem više otišli na 15:13. Angola je izborila sedmerac i isključenje, ali Chicola radi nesportski potez i pogađa Pešića namjerno u glavu. Zaradio je odmah crveni karton, a u sljedećem napadu Hrvati odlaze plus 3 (16:13).

To je dalo dodatnu snagu Hrvatima koji u 40. minuti golom Čupića iz sedmerca odlaze na velikih plus 5 (18:13).

Kako je vrijeme odmicalo, umor je sve više hvatao Angolu, a Hrvatska deset minuta prije kraja ima nedostižnih plus 7 (23:16). Pošto se trkom nisu mogli mjeriti s Hrvatima, Angola je dosta grubo igrala, ali najbitnije je da se nitko od Kauboja nije ozlijedio.

Na kraju je završilo s uvjerljivih 28:20.

Kod Hrvata je najefikasniji bio Čupić sa 6 golova, ali je za igrača utakmice proglašen vratar Pešić koji je imao 8 obrana. Kod Angole Ferreira je zabio 4 gola.

Posljednju utakmicu skupine Hrvatska igra u utorak protiv Katara koji je danas pobijedio Japan s 31:29.

18. travanj 2024 13:57