Bravo Dinamo! Modri pobijedili Estonce i izborili skupine Europske lige

Piše D  /  01.10.2020., 08:10h

Razlika u kvaliteti je bila vidljiva od samog početka, a Modri su došli do onog što su priželjkivali i prije susreta - došli su do ranog pogotka.

U 11. minuti Lovro Majer je sjajno ubacio s desne strane, a na loptu natrčava Mario Gavranović i zakucava ju u mrežu.

U  26. minuti već je bilo 2:0 nakon krasne akcije Zagrepčana. Fantastičnu loptu odigrao je Bruno Petković kroz obranu Flore do Gavranovića koji nesebično poslužuje Arijana Ademija, a ovaj s dva metra zabija u prazan gol.

Kontrolirao je Dinamo igru i nakon sigurnog vodstva, a do kraja poluvremena vrijedi izdvojiti gredu Stojanovića.

Početkom drugog poluvremena Flora je stvorila mini pritisak, no opet je najbolja prilika bila na drugoj strani kada je Oršić pogodio vratnicu.

Neobjašnjivo je kako je Dinamo stao nakon te vratnice i prepustio inicijativu Flori koja je namirisala krv i sve odlučnije krenula u napad. Hrabrija igra im se isplatila u 65. minuti kada Vasilij Sinavskij sjajno prolazi i puca s vrha šesnaesterca u bliži kut Livakovićevog gola i zabija. Morao je vratar Dinama bolje reagirati u ovoj situaciji.

Ubrzo je Dinamo ponovno povezao konce igre, ali do trećeg gola nisu uspijevali doći te su morali strepiti do samog finiša. Točnije do 87. minute kada Petković majstorski bez gledanja izbacuje Ademija u novu stopostotnu priliku koji kapetan Dinama koristi i lijepo plasira loptu pored nemoćnog estonskog vratara za konačnih 3:1.

Tako je Dinamo u posljednjih 14 sezona, čak 13 puta izborio skupine europskih natjecanja. Ovo je Modrima 8. nastup u Eropskoj ligi. Svaka čast Dinamo!

Vrijedi spomenuti kako je sutra od 16:00 sati ždrijeb skupina u Nyonu i poželimo Dinamu što lakše protivnike.

25. travanj 2024 11:47