Bravo cure! Hrvatice pobijedile Srpkinje i došle na korak od četvrtfinala Eura

Piše D  /  15.01.2020., 05:01h

Bila je to prava drama u Budimpešti, ali jako slatka! Barem što se tiče nas. Hrvatske vaterpolistice su došle do povijesne pobjede nad Srbijom od 9-8 i stigle na korak od četvrtfinala Eura!

Obje reprezentacije su u ovu utakmicu ušle s dva poraza i devet zabijenih golova, no naše ‘barakudice‘ su bile svjesne da za prolazak u četvrtfinalu moraju pobijediti Srpkinje. Bila je to dosta napeta utakmica od samog početka. U prvoj četvrtini su čvrste obrane došle do izražaja, ali i neke loše reakcije u napadu, ali zato smo vidjeli smo u drugoj i trećoj četvrtini. Vidjeli smo 11 golova i sjajnu igru na obje strane.

Naše sirene su vodile i držale vodstvo, ali Srpkinje nam nisu dale da se odvojimo. No sve do posljednje četvrtine. Miljković nam je s dva gola donijela jako bitnu prednost (9-7) u samu završnicu, a tu prednost smo sačuvali teškom mukom. Srbija je smanjila na 9-8 i tada je nastupila prava panika. Naše su u napadu samo zavlačile, a Srpkinje su dobile priliku za izjednačenje. I zamalo je iskoristili.

Zabile su za 9-9, ali nakon sirene koja nas je spasila i donijela nam dva boda i povijesnu pobjedu u grupnoj fazi. Naše su do sad pobjeđivale samo Turkinje, a to je bilo u razigravanju za konačni poredak.

Hrvatice nakon tri kola imaju tri boda i nalaze se na četvrtom mjestu, a ta pozicija donosi plasman u četvrtfinale. Naše još imaju dva kola za odraditi, u petak nas čeka Rusija, a u nedjelju Slovakinje i za konačnu potvrdu prolaska u povijesno četvrtfinale Eura.

24. travanj 2024 01:26