Bravo Barakude: Hrvatska je polufinalu Eura!!!

Piše D  /  22.01.2020., 09:01h

Nakon rukometaša, dobili smo i vaterpoliste u polufinalu Europskog prvenstva. Barakude su u četvrtfinalu pokazali snagu protiv Grčke koja se jednostavno nije mogla nositi s izabranicima Ivice Tucka.

Črčka je prva došla do vodstva, ali u nastavku je uslijedio brz odgovor golovima Vrlića i Jokovića za preokret i vodstvo od 2:1. Do kraja prve dionice Hrvati su povećali prednost na 6:3 i već se tada dalo nagovijesti kako će ovo biti noć Barakuda.

U sljedeće dvije četvrtine Hrvati su držali Grke na zaostatku od četiri razlike te se s rezultatom 13:9 ulazi u posljednju dionicu.

Ne može se Hrvatima dva puta dogoditi opuštanje na ovom prvenstvu kakvo se dogodilo protiv Crnogoraca u posljednjoj četvrtini, te su lagano zadržali prednost i na kraju bez ikakve drame pobijedili s 14:11.

Hrvatsku je do pobjede predvodio fantastični Maro Joković s 4 gola, a odličani su bili i Vrlić i Garcia s po 3. Vukičević je zabio 2, a po jedan su upisali Bušlje i Miloš. Bijač je također bio odličan s 14 obrana (56%).

Kod Grčke je najefikasniji bio Vlachopoulous s 3 gola.

Hrvatska se tako plasirala u polufinale, a tamo će igrati protiv Španjolske koja je ranije danas izbacila Srbiju nakon peteraca.

24. travanj 2024 17:49