Bravo Ante!!!! Rebić u prvom kontaktu s loptom zabio prvijenac za Milan

Piše D  /  19.01.2020., 01:01h

Probudio se malo Milan dolaskom Zlatana Ibrahimovića, vratili su se navijači, a i igrači su dobili dodatnu energiju.

No, u prvom poluvremenu, Milan je ličio na onu ekipu iz prvog dijela sezone.

U 6. minuti gosti su već stigli do vodstva golom Larsena nakon velike greške vratara Donnarumme. Nisu rossoneri mogli sastaviti tri točna dodavanja u prvom poluvremenu te se na odmor odlazi s prednošću Udinesea 0:1.

Početkom drugog dijela Pioli je odmah u igru ubacio Antu Rebića i to mu se itekako isplatilo. U 48. minuti Conti je probio po desnoj strani i pronašao Rebića koji u svom prvom kontaktu s loptom trese mrežu za 1:1.

Gol pogledajte OVDJE!

Bio je ovo prvi gol hrvatskog krilnog napadača u dresu Milana i nadamo se nagovještaj veće minutaže u talijanskom velikanu.

Rebić je bio dobar i u prošloj utakmici Milana kada su slavili u kupu protiv SPAL-a, a tada je Hrvat odigrao svih 90. minuta.

Iako je taj gol dao krila Milanu, Udinese je iskoristio preveliku želju rossonera da preokrenu susret te su sjajno koristili svoje kontranapade. No, fantastični Donnarumma se u potpunosti iskupio za grešku kod vodećeg gola jer je obranio tri čista zicera Udinesea.

Igrala se veoma otvorena utakmica što i nismo često imali prilike gledati u talijanskom nogometu, a ono što često viđamo je da kazna uslijedi kada ne iskoristiš svoje prilike.

To se dogodilo u 72. minuti i ponovno je Rebić odradio odličan posao. Sjajno je Hrvat prošao po lijevoj strani, dodao do Leaoa, ali je udarac Portugalca izblokiran i Milan dobiva korner. Nakon tog kornera lopta se odbila do Thea Hernandeza koji fantastičnim udarcem donosi prednost domaćinima 2:1. Bio je to 6. gol španjolskog lijevog beka u sezoni i potvrđuje zašto je najbolji strijelac rossonera.

U 84. minuti Ibrahimović je promašio veliku priliku nakon dodavanja Leaoa, a minutu kasnije Udinese na drugoj strani dolazi do izjednačenja. Larsen je ubacio s desne strane, a Lasagna bježi Contiju i preciznim udarcem glavom zabija za 2:2.

I kada se činilo d aće utakmica završiti neriješeno, duboko u sudačkoj nadoknadi ponovno se ukazao Ante Rebić koji se sjajno oslobodio čuvara i pogodio za 3:2. Totalno oduševljenje na San Siru koji je dobio svog novog junaka.

Ovakvom partijom Rebić je značajno popravio svoj status u Milanu i u budućnosti ga sigurno možemo očekivati u prvoj postavi.

23. travanj 2024 15:30