BORAC - ZRINJSKI 2:1 Nezaustavljivi Vranješ srušio Plemiće i vratio Banjalučane na vrh

premijer liga bih

svibnja 11, 2021

Nogometaši Borca vratili su se na vrh ljestvice svladavši na svom terenu Zrinjski s 2:1 u 30. kolu Premijer lige BiH. Junak banjalučke momčadi bio je Stojan Vranješ koji je večeras s dva gola ostao i usamljen na vrhu ljestvice najboljih strijelaca s 14 pogodaka.

Veoma sadržajno prvo poluvrijeme gledali smo u Banja Luci koje je bilo dostojno derbija. Zrinjski je imao ranu inicijativu, ali Borac je brzo povezao redove i preko Ćosića došao do prve prilike no njegov udarac je izblokiran te lopta pogađa samo vanjsku stranu mreže.

Iz tog kornera u 14. minuti Borac je i poveo. Obrana Zrinjskog je bila nijemi promatrač u svom šesnaestercu, a lopta dolazi do Stojana Vranješa koji takve prilike ne propušta i zabija svoj 13. gol sezone za 1:0.

Plemići su ponovno preuzeli kontrolu nakon primljenog gola te ubrzo i dolaze do izjednačenja.

U 22. minuti Bilbija je sjajnim skokom spustio loptu do Dragana Juranovića, a ovaj lakoćom pretrčava Vojnovića i zabija ispod Lakića za 1:1.

Borac je bio blizu novog vodstva u 39. minuti kada nakon greške gostiju Vranješ proigrava Melega, ovaj je već svladao Varvodića, ali lopta pogađa vratnicu. U sljedećem napadu velika prilika za Zrinjski. Tičinović je sjajnim lažnjakom izbacio Zakarića, ali iz dobre pozicije puca ravno u Lakića.

U 42. minuti Borac opet vodi i opet na scenu stupa Stojan Vranješ. Odličnom dugom loptom ga je uposlio Čorić, a golgeter banjalučke momčadi rutinski zabija za 2:1 što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Nastavak susreta donosi nam nova uzbuđenja. U ranoj fazi vidjeli smo po jednu dobru priliku s obje strane. Prvo su domaćini zaprijetili preko Melega, ali ovog puta se istakao Varvodić, baš kao i njegov kolega nekoliko minuta kasnije na drugoj strani kada je Bilbija pucao glavom, a Lakić sjajnom paradom spašava svoj gol.

Nakon toga nešto mirnija faza utakmice do 62. minute i prvog kornera za Mostarce na večerašnjem susretu. Nemanja Bilbija je još jednom pokazao kakav je skakač, ali kapetan Zrinjskog nije imao sreće jer njegov udarac glavom završava na gredi.

Deset minuta kasnije ponovno prijeti Zrinjski. Todorović je lukavo pucao iz teške pozicije u bliži kut, ali lagan je to zadatak bio za Lakića.

Imao je Todorović novu, puno bolju priliku u 78. minuti kada ga je sjajnim ubačajem pronašao Tičinović, ali krilni napadač Zrinjskog očajno prima loptu iako je bio sam na pet metara od gola i obrana Borca je otklonila opasnost.

U sljedećem napadu Vranješ i treći put večeras trese mrežu. Pogodio je glavom nakon ubačaja Zakarića, ali ovog puta mu je gol poništen zbog očiglednog zaleđa.

Zrinjski je do kraja pokušavao doći do remija, ali obrana Borca je bila na visini zadatka i lakoćom su otklanjali mnoge ubačaje Plemića. Na kraju je završilo 2:1 što je vratilo Borac na vrh ljestvice s dva boda ispred Sarajeva koje je ranije danas kod kuće prosulo bodove odigravši 0:0 sa Slobodom.

Do kraja prvenstva su ostala tri kola i očekuje nas mrtva utrka između Borca i Sarajeva. Aktualni prvaci imaju nešto lakši raspored, ali Banjalučani imaju sve u svojim nogama.