Borac na korak od titule, Zrinjski iskoristio kiksove Širokog i Veleža

Piše D  /  16.05.2021., 06:05h

Željezničar – Borac 1:2

U derbiju 31. kola nogometaši Borca su napravili veliki korak na naslovu prvaka Premijer lige BiH.

Banjalučani su pobijedili Željezničar na Grbavici s 0:2 te tako na najbolji mogući način iskoristili kiks Sarajeva (0:0 protiv Mladosti) i pobjegli mu na četiri boda, dva kola prije kraja prvenstva.

Borac je do važnih golova stigao u drugom poluvremenu. Poveli su preko Zakarića u 67.,a pobjedu je potvrdio Meleg šest minuta kasnije.

Duboko u sudačkoj nadoknadi Bekrić je postigao lijep počasni pogodak iz slobodnog udarca.

Zrinjski – Krupa 3:1

Osim što se vodi zanimljiva borba za naslov prvaka, uzbudljivo je kod pozicija koje vode u Europu. Nogometaši Zrinjskog stigli su do važne domaće pobjede i tako se izjednačili sa Širokim na tom četvrtom mjestu.

Zrinjski je napadački krenuo od prve minute, a već u 3. imali su veliku priliku da dođu do vodstva. Dosuđen im je penal, ali najbolji strijelac Plemića Nemanja Bilbija pogađa gredu.

No, ni taj promašen penal nije puno utjecao na igrače Sergeja Jakirovića, te u 12. minuti nakon jednog ubačaja, gostujući igrač Pavlović šalje loptu u vlastitu mrežu i Zrinjski dolazi do ranog vodstva.

U 26. minuti Bilbija je imao novu priliku da s bijele točke zatrese mrežu Krupe. Ovog puta je bio siguran i to ‘panenkom‘ te su Mostarci povećali prednost.

Ipak, prije odlaska na odmor, u 40. minuti Krupa smanjuje na 2:1 preko Palića.

Plemići su i u nastavku bili bolja momčad, a to je na naplatu stiglo u 54. minuti nakon sjajne akcije. Juranović je ubacio do Bilbije, a ovaj propušta loptu kroz noge do Bašića koji preciznim udarcem povećava prednost na 3:1.

Nakon trećeg gola Zrinjski je umrtvio utakmicu i mirno je priveo kraju.

Sloboda – Široki Brijeg 1:1

Sloboda je povela u 24. minuti preko Mišković nakon sjajne asistencije Osmića.

Tuzlaci su bili konkretniji i nakon vodstva, ali u sudačkoj nadoknadi Širokobriježani su izborili penal kojeg je u gol pretvorio Stipe Jurić te se na odmor odlazi s neriješenim rezultatom.

U drugom poluvremenu promjene rezultata nije bilo.

Tuzla City – Velež 1:1

Gosti su poveli u 36. minuti nakon sjajnog udarca Georgijevića, a to je bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku je Brandao propustio veliku priliku da poveća prednost Veleža, ali Fejzić mu sjajno brani udarac.

Nakon toga se budi i Tuzla City, a u 73. minuti je Radanović oborio Mišića i domaćini su dobili jedanaesterac. Siguran izvođač bio je Ubiparip koji pogađa za konačnih 1:1.

Radnik – Olimpik 1:0

Momčad Radnika je u Bijeljini došla do veoma važna tri boda u borbi za ostanak. Jedini gol na susretu viđen je u 36. minuti kada Đurić zabija, a vrijedi spomenuti da je Radniku posao olakšao i gostujući igrač Perišić koji je u 21. minuti dobio crveni karton.