Bogdanovićevih 15 u pobjedi Jazza, Šarić nije nastupio zbog ozljede

Piše D  /  24.12.2020., 09:12h

Hrvatski reprezentativac je u svom prvom službenom nastupu nakon ožujka, na parketu Moda Centra, kako se sada zove Rose Garden, za 33 minute ubacio 15 koševa uz šut iz igre 5-14, pri čemu je za tri poena gađao 4-11, te dodao šest skokova i dvije asistencije.

Najbolji igrač u gostujućim redovima bio je Rudy Gobert sa 20 koševa i 17 skokova, dok je Donovan Mitchell imao 20 koševa i pet asistencija.

Utah je snažno ušao u susret i gosti su nakon prve četvrtine vodili sa sedam, a na poluvremenu s 21 razlike (65-44) nakon čega su rutinski održavali prednost. Dodajmo kako su Jazzeri ubacili čak 19 trica.

Portlandova zvijezda Damian Lillard u prvom poluvremenu nije uspio zabiti niti jedan koš, a do kraja je ubacio svega devet koševa. Najefikasniji u domaćim redovima bili su CJ McCollum sa 23 koša, te Carmelo Anthony s 15 koševa.

Uspješno su startali i Phoenix Sunsi pobijedivši Dallas Maverickse sa 106-102. Nažalost, Dario Šarić nije nastupio za Sunse zbog ozljede.

Šest igrača domaće momčadi je imalo dvoznamenkasti broj koševa, najviše Devin Booker koji je ubacio 22, Mikal Bridges s 18, te Cameron Johnson s 15 koševa.

Luka Dončić zabilježio je 32 koša, osam skokova i pet asistencija za Dallas.

Nije nastupio niti Luka Šamanić za San Antonio Spurse koji su na gostovanju pobijedili Memphis Grizzliese sa 131-119.

DeMar DeRozan s 28 koševa i devet asistencija, te Dejounte Murray s 21 košem i LaMarcus Aldridge s 20 koševa predvodili su Spurse, dok je kod Memphisa sjajan bio Ja Morant s 44 koša i devet asistencija.

U jednoj od najzanimljivijih utakmica večeri Boston je pobijedio Milwaukee sa 122-121.

Junak susreta postao je Jayson Tatum koji je preko najboljeg igrača suparničke momčadi Giannisa Antetokounmpa zabio tricu za 122-120 svega 0.5 sekunde prije kraja susreta. No, Bucksi su u preostalom vremenu imali priliku izjednačiti, ali je Antetokounmpo pogodio samo jedno slobodno bacanje za konačnih 122-121.

Tatum je ukupno zabio 30 koševa, uz sedam skokova, Jaylen Brown je ubacio 33, a Jeff Teague 19 koševa. Goste je predvodio Antetokounmpo s 35 koševa i 13 skokova, a Khris Middleton je upisao double-double od 27 poena i 14 skokova.

24. travanj 2024 23:38