Bogdanović opet sjajan, Šamanić odigrao utakmicu sezone, teški dani Darija Šarića

Piše D  /  06.05.2021., 08:05h

Nakon što je u utorak zabio 25 koševa u pobjedi 110:99, Bogdanović se sinoć zaustavio na 24 poena, a Utah je slavila 126:94. To mu je bila možda i najekonomičnija utakmica sezone, jer je potrošio svega 13 šuteva (10/13), pogodio je tri od četiri trice i jedino slobodno bacanje. Imao je i dva skoka i dvije osvojene lopte, ali je dojam malo pokvario s pet izgubljenih.

Šamanić najbolji strijelac Spursa, Šariću samo "garbage time"

Budući da je utakmica rano odlučena, čak 24 minute na parketu Spursi su dali Luki Šamaniću, koji je proširenu ulogu iskoristio ubacivši 15 poena, čime je bio prvi strijelac svoje momčadi. To mu je učinak sezone, a za jedan je poen ostao kratak od rekorda karijere postavljenog u posljednjoj utakmici prošle sezone u bubbleu. Gađao je 6/14 iz igre, 2/4 za tricu i pogodio jedno od dva bacanja, a uz to je ubilježio pet skokova, po jednu asistenciju i blokadu te tri izgubljene lopte.

Dario Šarić nije igrao u teškom porazu Phoenixa u Atlanti 135:103 sve do osam minuta prije kraja, kad je sve odavno riješeno. Činilo se da ga trener Monty Williams opet drži izvan igre zbog sanacije problematičnog gležnja, pa je sve zbunio kad ga je uveo u "garbage timeu". Za tih osam minuta Šarić je ostao na nuli u svim statističkim kategorijama, osim što je promašio dva šuta. U svojih gotovo punih pet sezona NBA karijere Šarić nikad nije bio u takvom statusu.

Sunsi su tim porazom propustili priliku zadržati korak s Utom te su joj ponovno prepustili samostalno prvo mjesto na Zapadu, piše Index Sport.

19. travanj 2024 02:50