Bogdanović nastavio s dobrom formom, Šarić razočarao u prvom startu sezone

Piše D  /  20.04.2021., 08:04h

Nakon što su Lakersi slavili 127:115, Utah je sinoć uzvratila pobjedom 111:97. Kao i dva dana ranije, Bogdanović je zabio 19 koševa.

Ovaj put je bio ekonomičniji i učinio je to iz tri pokušaja manje (šut 7/12, trice 2/6, slobodna bacanja 3/3), a još je ubilježio tri skoka, četiri asistencije, jednu osvojenu i tri izgubljene lopte.

Ujednačeni napad Jazza predvodio je Jordan Clarkson s 22 koša, a više od Babe zabio je i Joe Ingles (21). Prvi strijelac Lakersa bio je Talen Horton-Tucker s 24 koša.

Bogdanović je u sezoni punoj oscilacija trenutno u jako dobrom nizu i na posljednjih pet utakmica ima prosjek od 23.6 koševa.

Šarić razočarao u prvom startu sezone

Isto se ne može reći za Darija Šarića, koji je od posljednjih 20 utakmica samo četiri završio s dvoznamenkastim brojem koševa i u tom je razdoblju na prosjeku od tek sedam poena.

Sinoć je prvi put ove sezone startao u petorci, ali na parketu je proveo samo 18 minuta i završio susret s dva poena (šut 1/7, trice 0/4), pet skokova, jednom asistencijom, jednom osvojenom i čak četiri izgubljene lopte.

Njegov je Phoenix nakon produžetka odnio tijesnu pobjedu u Milwaukeeju 128:127. Devin Booker je pri izjednačenom rezultatu iznudio prekršaj tri desetinke prije kraja. Prvim je slobodnim bacanjem donio vodstvo Sunsima, a drugo namjerno promašio kako bi vrijeme iscurilo i Bucksi ne bi dobili priliku za odgovor.

Svi igrači iz petorke Sunsa osim Šarića postigli su barem 20 koševa, a s 24 ih je prevodio baš Booker. Giannis Antetokounmpo zabio je 33 za Milwaukee.

Luka Šamanić dobio je posljednje tri minute već riješene utakmice u Indianapolisu, u kojoj su San Antonio Spursi svladali Pacerse 109:94, ali za to je vrijeme stigao napraviti tek jedan prekršaj. Derrick White je s 25 poena bio prvo ime Spursa, piše Index Sport.