Bjelorusija razbila Crnu Goru i uz Hrvatsku prošla u drugi krug

Piše D  /  13.01.2020., 07:01h

Crnogorci su samo u ranoj fazi imali priključak, no kako je vrijeme odmicalo, tako je i bjeloruska prednost rasla.

Znalo se kako su Bjelorusi favoriti u ovom susretu, ali malo tko je očekivao kako im Crnogorci neće moći apsolutno ništa. Njihova obrana je bila fantastična u ovom susretu, a kada je u 26. minuti prednost narasla na plus 5 (14:9) već je bilo jasno tko će slaviti.

Na odmor se odlazi i s do tada najvećih plus 6 (17:11).

U nastavku ista slika, u 37. minuti Bjelorusi odlaze na velikih plus 8 (23:15) i već je bilo vrijeme za ‘rezervnu‘ postavu. Crnogorci su barem željeli ublažiti poraz, no i uz izrazito raspoloženog Simića na golu, to im nije uspijevalo za rukom.

Na kraju uvjerljiva i potpuno zaslužena pobjeda Bjelorusa od 36:27 s kojom prolaze u drugi krug.

Bjeloruse su do pobjede predvodili Vailupau sa 7 te Karalek i Shylovich s po 5 golova.

Kod Crne Gore je najbolji bio vratar Simić s čak 15 obrana, ali ni on nije uspio spriječiti katastrofu.

Skupinu A večeras će zatvoriti Hrvatska i Srbija, a ta utakmica neće ništa odlučivati. Već se zna kako će Hrvati, bez obzira na večerašnji rezultat, u drugi krug otići kao prvoplasirani, te će prenijeti dva boda, dok će Srbija završiti kao posljednja momčad skupine.

22. travanj 2024 02:19