Bitka za London pripala Chelseaju: Plavci ludim preokretom srušili Topnike

Piše D  /  29.12.2019., 05:12h

Nije to bio onakav derbi kao prijašnjih godina kada su ova dva kluba bila puno jača, ali opet gledali smo dobru utakmicu u kojoj su viđena tri gola i 8 žutih kartona.

Arsenal je puno bolje djelovao na terenu u ranoj fazi utakmice. Obrana Chelseaja djelovala je pomalo smiješno u pojedinim situacijama, a tome je kumovao i Frank Lampard.

Trener Plavaca se odlučio za pet igrača u zadnjoj liniji, s trojicom stopera, što je zaista čudno bilo jer se odavno zna kako je obrana gostiju daleko najlošija karika u momčadi. I bilo je samo pitanje kada će popustiti...

A, to se dogodilo u 13. minuti nakon kornera. Chambers je bio najviši u skoku i prebacio loptu na drugu stranu, a tamo Aubameyang lagano bježi pažnji Emersona i glavom zabija za 1:0. Lijevi bek Chelseaja je morao puno, puno bolje reagirati.

Ta situacija je razljutila i Lamparda koji već u 34. minuti vadi Emersona i ubacuje Jorginha te time i mijenja formaciju iz 3-5-2-1 u 4-3-2-1. Chelsea je počeo bolje igrati, ali na odmor Arsenal odlazi s prednošću.

Chelsea je i u nastavku imao posjed, ali velikih prilika nije stvarao. Nedavno je u engleskim medijima izašla vijest kako su se pojedini ljudi iz Chelseaja smijali kada je Arsenal kupio, kako kažu, njihovog najlošijeg igrača - Davida Luiza, ali danas u ovakvoj obrani Plavaca, taj Luiz bi bio daleko najbolji stoper. Brazilac je se posebno istakao u 67. minuti kada je klizećim startom izblokirao udarac Abrahama u mat situaciji.

To je bio pokazatelj kako je i mladi napadač Chelsea u lošoj formi, dok je na drugoj strani napadač i kapetan Arsenala Aubameyang igrao savršenu utakmicu jer je osim pogotka, odrađivao i sjajan posao u obrani.

Koliko je Lampard bio nezadovoljan svojom obranom najbolje govori i uvođenje 19-godišnjeg Lampteya umjesto Tomorija, a u 70. minuti izveo je i Matea Kovačića. Ušao je Hudson-Odoi.

U 74. minuti Chelsea je imao najbolju šansu na utakmici kada nakon kornera Abraham ostaje sam na sedam metara, ali glavom puca ravno u Lena. Par minuta kasnije Kante gubi loptu pred svojim golom, a Willock propušta priliku riješiti utakmicu u korist Topnika jer puca par centimetara od gola.

Tu propuštenu priliku će 20-godišnji ofenzivac Arsenala dugo pamtiti jer u 84. minuti Chelsea dolazi do izjednačenja preko Jorginha. Veliki krivac za gol bio je vratar Arsenala Bernd Leno koji je totalno pogrešno procijenio let lopte koju je ubacio Mount, a ona na kraju dolazi do usamljenog talijanskog veznjaka i to je 1:1.

Gol pogledajte OVDJE!

Navijači Arsenala će sigurno biti ljuti na suca Pawsona jer Jorginhu prije nekoliko minuta nije pokazao čist drugi žuti karton.

Momentum je bio na strani Chelseaja i oni su to znali iskoristiti u 87. minuti kada je sijevnula kontra. Lopta je došla do Williana koji je ubacuje u sredinu, a Abraham se lagano rješava Mustafija i kroz noge Lenu zabija za preokret 1:2. Tako je napadač Plavaca prekinuo seriju od četiri utakmice bez zabijenog gola u Premier ligi.

Stvarno očajna reakcija Arsenalove obrane te će se i oni odmah poslije Nove godine sigurno baciti u šoping.

Na kraju je i završilo pobjedom Chelseaja od 1:2 te će Plavci 2020. sigurno dočekati na četvrtom mjestu, a Topnici ne znaju za bolje dane ni nakon dolaska Artete. Ostali su na 12. mjestu sa samo 24 boda. Arsenal je tako izjednačio neslavan rekord jer je po prvi put od 1993. godine izgubio četiri utakmicu u jednom mjesecu dok je Chelsea još jednom dokazao kako puno bolje igraju u gostima nego li kod kuće.