Bilbija ‘show‘: Najbolji igrač lige hat-trickom razbio Čelik i donio veliku pobjedu Plemićima

Piše D  /  27.10.2018., 05:10h

Nakon poraza od Željezničara u derbiju u Mostaru, nogometašima Zrinjskog je bila prijeko potrebna pobjeda u novoj domaćoj utakmici. U 15. kolu Premijer lige BiH pod Bijeli Brijeg je stigao Čelik, a Zeničani će dugo pamtiti jednog čovjeka.

Nemanja Bilbija ponovno je bio junak Plemića zabivši hat-trick za sat vremena igre. Najbolji igrač Premijer lige ponovno je pokazao klasu i još jednom dokazao kako je reprezentativni kalibar.

Zvuk sudačkog zvižduka za početak susreta nije ni prestao, a Zeničani su već gubili s 1:0. U 25. sekundi Bilbija je doveo Plemiće u vodstvo i najavio svoju briljantnu partiju. Treba pohvaliti i asistenciju povratnika Veselinovića koji će također biti velika snaga mostarskog kluba u nastavku sezone.

U 8. minuti Todorović je lijepo po lijevoj strani izmješao čuvare i ubacio, a Nemanja Bilbija je ponovno na pravom mjestu i povećava prednost Zrinjskog.

Nakon sigurnog vodstva od 2:0, Zrinjski je primirio igru. Ne može se reći kako je u tim trenucima utakmica bila dosadna jer su obje momčadi pokušavale doći do pogotka, ali do kraja poluvremena smo gledali nešto mirniju igru. Na odmor se otišlo s 2:0 iako su domaćini mogli imati veću prednost da nije bilo nonšalancije u pojedinim situacijama.

Nakon dvije obrane Ružića Filipoviću i Bilbiji, na drugoj strani se istakao i Brkić koji je zaustavio Grahovca u situaciji jedan na jedan.

U 61. minuti Bibija rješava pitanje pobjednika zabivši hat-trick nakon dodavanja Kadušića.

Nakon toga i Čeliku je bilo jasno kako će iz Mostara otići praznih ruku, te se utakmica ponovno smirila. S pola snage Zrinjski je čuvao prednost, mada su gosti mogli u finišu doći do počasnog pogotka. Moussa je pogodio gredu, a nekoliko trenutaka kasnije i Jurina ne uspijeva zatresti mrežu Brkića iz dobre prilike.

Zrinjski je ovom pobjedom ponovno došao Sarajevu na dva boda zaostatka, ali Bordo tim ima utakmicu manje (sutra gostuju GOŠK-u), dok je Čelik trenutno osmi.