BiH ispustila pobjedu iz ruku: Nakon fantastičnog starta Zmajeva, Grčka se znalački vratila

Piše D  /  26.03.2019., 10:03h

Sjajnu utakmicu gledali smo na Bilinom Polju u okviru drugog kola skupine J kvalifikacija za Europsko Prvenstvo. Bosna i Hercegovina je ugostila Grčku i odigrala neriješeno 2:2.

Fantastično su izabranici Roberta Prosinečkog ušli u utakmicu, a Grci nisu znali što ih je snašlo u prvih 15 minuta. Vođeni snažnom podrškom s tribina bh. reprezentativci brzo slomili otpor gostiju, koji su slovili za ekipu s veoma snažnom obranom. No, Grčka to odavno nije, pokazala je to Hrvatska u onim dodatnim kvalifikacijama za SP kada im je zabila četiri komada, a pokazala je i BiH večeras.

U 10. minuti Miralem Pjanić je pokazao kakav je majstor za prekide. Na neobičan način je izveo korner i sjajno pronašao Višću, kojem je prvi udarac izblokiran, ali Edin iz drugog trese mrežu gostiju za ludnicu na tribinama.

Nisu se Grci oporavili od šoka, a već su nakon pet minuta gubili s 2:0. Ponovno je specijalist za prekide Miralem Pjanić pokazao svu raskoš svog talenta. Dosuđen je slobodan udarac na nekih 30-ak metara, a veznjak Juventusa fantastičnim udarcem zabija za velikih 2:0. Iako, ovaj pogodak ide na dušu grčkog vratara Vlachodimosa, koji je postavio samo jednog igrača u vezni red, to ne umanjuje majstoriju Pjanića.

Bio je to rezultat prvog poluvremena, a u drugom su počeli problemi za Bosnu i Hercegovinu.

BiH je do 60. minute držala sve u svojim nogama, kontrolirali su igru, a mogli su u par navrata i povećati prednost. No, u 63‘ je sve krenulo niz brdo. Toni Šunjić je skrivio jedanaesterac za Grčku kojeg u gol pretvara Fortounis.

Samo minutu kasnije Miralem Pjanić dobiva izravni crveni karton zbog nepotrebnog prekršaja. Mada, kada se pogleda snimak, prestrogo je bilo od nizozemskog suca Makkeliea što je isključio veznjaka BiH.

S desetoricom na terenu, snage su se promijenile i Grčka je bila ta koja je preuzela inicijativu i krenula po drugi pogodak. Odolijevali su reprezentativci BiH grčim napadima, ali samo do 85. minute kada Kolovos sjajno glavom pogađa za 2:2.

Umor je bio primjetan kod izabranika Roberta Prosinečkog, koji su na kraju uspjeli obraniti jedan bod s Bilinog Polja, mada su zaslužili sva tri.

19. travanj 2024 15:20