Bez Rebića ne ide: Milan u najlošijoj utakmici sezone izgubio od Spezije

Piše D  /  13.02.2021., 10:02h

Lider talijanskog prvenstva pao je kod prošlosezonskog drugoligaša u drugom poluvremenu. Spezia je cijelu utakmicu bila opasniji protivnik i nagrada za to stigla joj je u 56. minuti golom Giulija Maggiorea.

Bila je to kontra domaćina koju je pogurala reakcija gostujućeg kapetana Alessija Romagnolija koji je uklizavanjem na petercu gurnuo loptu Maggioreu koji je imao lak posao.

U 67. minuti, minutu nakon što je na teren ušao Mario Mandžukić za Milan, Spezia je povela 2:0. Nakon prekida s lijeve strane na rubu šesnaesterca Estevez je namjestio loptu na udarac Simoneu Bastoniju koji je s vrha kaznenog prostora probio Gianluigija Donnarummu.

Milan nije imao nijedan udarac u okvir gola domaćina.

Na stoperskim pozicijama domaćina svih 90 minuta igrali su Hrvat Martin Erlić i bivši Hajdukov stoper Ardian Ismajli.

Mandžukić je minutu nakon ulaska dobio i žuti karton zbog prigovora sucu Chiffiju, a u 91. minuti bio je blizu pogotka kada je uputio udarac glavom pored gola. Ante Rebić zbog ozljede koljena nije konkurirao za ovaj meč.

Milan 21. veljače dočekuje Inter, Spezija dva dana ranije ide kod Fiorentine.