Bešiktaš prvak Turske, Vida zabio u ludnici zadnjeg kola

Piše D  /  15.05.2021., 10:05h

Prvi put u povijesti Turske su sva tri velikana (Bešiktaš, Galatasaray i Fenerbahče) imala šanse postati prvaci sve do zadnjeg kola, no Bešiktaš je uspio obraniti svoju prednost na vrhu ljestvice.

Galatasaray ima jednak broj bodova kao Bešiktaš, ali presudio je međusobni omjer i to zbog gola u gostima. Na stadionu Bešiktaša bilo je 2:0 za domaćine, dok je na stadionu Galatasaraya bilo 3:1 za domaće.

Ništa manje napeto nije bilo ni na današnjim utakmicama. Bešiktaš je na gostovanju kod Goztepea poveo 1:0 golom Vide nakon ubačaja iz kornera, ali je Alpaslan Ozturk izjednačio i na poluvrijeme se otišlo s 1:1. Istovremeno je Galatasaray gubio od Yeni Malatyaspora 1:0, kao i Fenerbahče od Kayserispora.

Ipak, Galatasaray je do 60. minute okrenuo rezultat u svoju korist i privremeno preuzeo vrh tablice. Bilo je to dodatno upozorenje za Bešiktaš koji je potom morao zabiti gol da bi se ponovo vratio na prvo mjesto.

To mu je i uspjelo u 69. minuti kada je jedanaesterac realizirao Rachid Ghezzal i tako postigao pogodak vrijedan naslova prvaka, prvog za Bešiktaš nakon 2017. godine. Ujedno je to i prvi trofej Domagoja Vide u turskom klubu.

Galatasaray je naposljetku pobijedio 3:1, a Fenerbahče 2:1, ali nijednima to nije bilo dovoljno za titulu, piše Index.

25. travanj 2024 20:03