Benfica uz pomoć sudaca izbacila Dinamo iz Europe

Piše D  /  14.03.2019., 11:03h

Dinamo je nakon produžetaka izbačen od Benfice iz osmine finala Europske lige. Nije uspjela momčad Nenada Bjelice zadržati prednost iz prve utakmice kada su na Maksimiru slavili s 1:0. Istim rezultatom Portugalci su ih pobijedili u regularnom dijelu u uzvratu na Luzu, a u produžecima umor je totalno svladao Modre te im je Benfica zabila još dva gola i na kraju slavila s 3:0.

Velika šteta jer tko zna kako bi se utakmica završila da je Dinamo bio malo hrabriji u Lisabonu.

Dinamo je kontrolirao utakmicu u ranoj fazi i nije dozvoljavao Benfici da zaprijeti Livakoviću. Niti jednu priliku i veće uzbuđenje nismo vidjeli do 21. minute kada je sudac žestoko oštetio Dinamo.

Bruno Petković se gradio u kaznenom prostoru domaćina i prvi zauzeo bolju poziciju, a Gabriel ga ruši s leđa. Umjesto da pokaže na bijelu točku, sudac Aytekin svira prekršaj u napadu hrvatskog napadača. Nevjerojatno je da šest sudaca koliko ih je na terenu i pored njega, nije uspijelo vidjeti prekšaj braniča Benfice. I kada kaže netko nevalja VAR...

Nakon toga, počeo je pritisak Portugalaca. Sve se više stezao obruč oko Dinamovog gola, a Benfica je preko Pizzija i Rafe Silve zaprijetila i u ovir gola, ali je Livaković zaustavio te pokušaje.

U finišu prvog poluvremena sjevnula je kontra Dinama koju je povukao Petković. Dinamov napadač je pao nakon duela s defenzivcem domaćina, a sudac Aytekin kao da je imao nešto protiv Petkovića te mu je u ovoj situaciji dao žuti karton zbog simuliranja. Još jedna greška njemačkog suca.

Hrabro je Dinamo ušao i u drugo poluvrijeme, a imali su Modri i najbolju priliku na susretu. Olmo se oslobodio čuvara, sjajno pucao s 20 metara, ali domaći vratar uspijeva izbiti loptu. Na odbijanac je zakasnio Petković.

No, ponovno je počeo pritisak Benfice. Nije se Dinamo mogao sastati s loptom i bilo je pitanje kada će popustiti obrana prvaka Hrvatske.

I popustila je u 71. minuti. Pizzi je sjajno spustio glavom za Jonasa, a ovaj iz voleja, pa ne baš najbolje zahvaća loptu, ali je ona bježala od Livakovića i na žalost završila u golu.

Gol pogledajte OVDJE!

Benfica je nastavila s napadima i nakon postignutog gola. Redali su se napadi, Livaković je nekoliko puta intervenirao, a Dinamovi igrači nikako da zadrže loptu ili izbore prekršaj da malo obrana dođe do daha.

Opala je sredina terena Dinama, ali jednostavno Bjelica nije imao koga uvesti u igru. Ademi i Hajrović su ozlijeđeni, a Šunjić ima žute kartone, dok je na klupi bio samo Majer koji i nije trkač već kreativac.

No, izdržala je obrana Dinama i ostalo je 1:0 te se otišlo u produžetke.

A, već u prvoj minuti produžetka mogao je Dinamo riješiti stvari. Gavranović se našao u sjajnoj prilici nakon dodavanja Oršića, ali Vlachodimos brani njegov udarac.

Nakon toga ponovno je počela opsada Dinamovog gola. Preumorni su bili Modri, koji nisu mogli napraviti tri točna dodavanja. I u 94. minuti Ferro fantastičnim dalekometnim udarcem matira Livakovića za 2:0, rezultat koji vodi Benficu u četvrtfinale.

No, samo minut kasnije imao je Dinamo najbolju priliku na utakmici - kolosalnu priliku. Oršić je ubacio, a Gojak, neometan, sam s pet metara loptu šalje pored gola. Velika šteta i sigurno će Gojak noćima sanjati ovu priliku.

Da stvar bude još gora u 104. minuti Stojanović zbog prigovaranja i odmahivanja rukom dobiva dva žuta kartona i Dinamo ostaje s igračem manje.

A, da nesreća ne dolazi sama, pokazalo se u 105. minuti kada Grimaldo nekim čudnim udarcem postiže eurogol za velikih 3:0. Livaković je samo nemoćno gledao kako lopta odlazi u mrežu.

Još jednu kolosalnu priliku propustio je Dinamo da dođe do počasnog gola, promašio je Antiemwen iz jedan na jedan situacije. Do kraja je Benfica pokazala Modrima kako se drži lopta u nogama kada imaš pozitivan rezultat. Još je u finišu Pizzi imao veliku priliku, ali ovog puta Livaković čudesnom intervencijom spašava Dinamo od potpunog potopa.

Na kraju je završilo 3:0 i Dinamo je završio svoj europski put. Ali, Modri mogu biti ponosni na svoje utakmice u Europi ove sezone, ostvarili su europsko proljeće nakon 49 godina i izborili su Hrvatskoj dva kluba u kvalifikacijama Lige prvaka.