Bender i Šarić briljirali: "Dragan zaslužuje novi ugovor"

Piše D  /  04.03.2020., 10:03h

Iako je istekao desetodnevni ugovor koji ga je vezao za Warriorse, Dragan Bender nastupio je za bivše prvake i u pobjedi protiv Denvera 116-100, a hrvatski košarkaš zabio je 14 koševa uz pet skokova i to za 22 minute koje je dobio na parketu. Najbolji kod Warriorsa bili su Paschall i Wiggins koji su zabili po 22 poena, a kod Denvera Millsap sa skromnih 18.

Dragan je za Golden State potpisao desetodnevni ugovor, a za to vrijeme je je odigrao pet utakmica i prosječno zabijao 6.2 poena po utakmici. Susret protiv Nuggetsa bio mu je možda i posljednji, a on je imao sjajan učinak baš u pravo vrijeme. Ta utakmica mogla bi mu osigurati novi ugovor s Warriorsima.

- Volio bih mu dati još deset dana - kratko je poručio trener Steve Kerr.

Golden State je u tranzicijskoj fazi i završnica ove sezone služi im kako bi složili momčad za sljedeću sezonu. Uskoro se vraća Steph Curry, od sljedeće sezone ćemo opet gledati Klaya Thompsona, doveli su Andrewa Wigginsa, a sada žele popuniti taj roster koji bi sljedeće sezone mogao igrati veliku ulogu u NBA ligi.

Možemo reći da je Bender iskoristio svoju priliku, pokazao je da zaslužuje još poneku šansu. E sada hoće li to biti desetodnevni ugovor ili od godinu dana, ne znamo. No pokazao je da se ne misli samo tako predati i želi još pokazati što zna u najjačoj košarkaškoj ligi na svijetu.

Od hrvatskih košarkaša sjajan je bio i Dario Šarić u porazu Sunsa protiv Toronta 114-123. Dario je za 22 minute igre zabio 16 koševa i uhvatio tri skoka što mu je uvjerljivo najbolji učinak u posljednje vrijeme. Forma mu je bila u stagnaciji, minutaža sve manja, ali ovaj put je pokazao treneru Montyju Williamsu da zaslužuje više minuta na parketu.

Najbolji kod Sunsa bio je Booker s 21 poenom, a Siakam je zabio 33 koša za Raptorse.

U skromnoj minutaži iskazao se i Ivica Zubac koji je opet započeo u prvoj petorci, ali nije se dugo zadržao na parketu. Za 19 minuta ubacio je devet koševa i uhvatio pet skokova. U pobjedi njegovih Clippersa nad Oklahomom (109-94) najbolji je bio Leonard s ubačenih 25 poena, a kod Thundersa je najraspoloženiji bio Schröder s 24 poena, pišu 24sata.hr.

20. travanj 2024 10:54