Bayernov niz i dalje traje: Bavarci uspješno riješili i Werder

Piše D  /  20.04.2019., 05:04h

Nogometaši aktualnog prvaka Njemačke, Bayern Munchena slavili su u 30. kolu Bundeslige. Momčad Nike Kovača na svojoj je Allianz Areni dočekala Werder Bremen i pobijedila ga s minimalnih 1:0.

Teško su Bavarci došli do pobjede zahvaljujući odličnoj defenzivnoj igri gostiju iz Bremena. Prvo poluvrijeme je proteklo u neprepoznatljivoj igri Bayerna koji nije uspijevao ozbiljnije zaprijetiti te se na odmor odlazi s 0:0.

No, podigao je moral svojih igrača Niko Kovač na poluvremenu, te Bayern agresivnije ulazi u drugi dio i odmah su počeli opasno prijetiti gostujućem golu. U 58. minuti Bavarcima je posao olakšao Miloš Veljković koji je neoprezno laktom u glavu udario Sulea, a sudac mu pokazuje drugi žuti karton i Werder ostaje s igračem manje.

Ali, i dalje je čuda radila gostujuća obrana koja je odolijevala napadima Bavaraca. Nevjerojatno je što su sve promašili nogometaši Bayerna u drugom poluvremenu.

No, kada ne ide napadače, ide stopere... U 75. minuti Sule se odlučio na šut s nekih 20-ak metara, lopta se odbila od braniča gostiju, prevarila vratara Pavlenku i ušla u mrežu za veliko slavlje domaćih navijača.

I nastavak meča je protekao u totalnoj dominaciji Bayern Munchena, ali nekim čudom Werder je do kraja susreta uspio sačuvati svoju mrežu. Koliko su domaćini bili dominantni najbolje pokazuje statistika u kojoj su opalili 27 udaraca prema golu Werdera, a gosti su imali samo 3 od kojih ni jedan nije išao u okvir Ulreichovog gola.

Bavarci su tako produžili seriju bez poraza na 10 utakmica.

Bayern je ovom pobjedom povećao prednost nad Borussijom Dortmund na 4 boda i stavio pod velikih pritisak Millionere koji sutra igraju utakmicu 30. kola na gostovanju kod Freiburga.

24. travanj 2024 22:02