Bayern slavio u derbiju kola: Junak Ribery doveo Bavarce na -6 od Borussije

Piše D  /  19.12.2018., 10:12h

Nakon 16. kola Bayern Munchen je smanjio zaostatak za Borussijom Dortmund na šest bodova. Nakon što je vodeća momčad Bundeslige sinoć poražena od davljenika Fortune iz Dusseldorfa (2:1), Bavarci su na najbolji mogući način iskoristili njihov kiks slavivši u derbiju kola na Allianz Areni protiv Red Bull Leipziga s minimalnih 1:0.

Bila je momčad Nike Kovača bolja tijekom cijelog susreta, ali lopta jednostavno nije htjela u mrežu. Gostujući vratar je imao nekoliko čudesnih intervencija, a Lewandowski je pogodio i gredu. Imao je i Leipzig svoje prilike, a najbolju su imali u drugom poluvremenu kada su pogodili i gredu.

No, na kraju je iskusni Ribery matirao večeras čudesnog gostujućeg vratara Gulacsija u 83. minuti zabivši za konačnih 1:0.

Ovim slavljem Bayern je zaredao četiri pobjede, a posljednje tri su bile bez primljenog pogotka. Iako rezultat to ne pokazuje, Bayern je večeras dominirao, a da nije bilo Gulacsija koji je obranio nekoliko zicera, Bavarci bi upisali i uvjerljiviju pobjedu.

U sljedećem kolu i Borussija Dortmund i Bayern Munchen imaju teške utakmice. Millioneri dočekuju imenjaka iz Monchengladbacha, dok Niko Kovač gostuje kod svog bivšeg kluba Frankfurta.

20. travanj 2024 02:58