Bayern se vraća u igru: Na Allianz Areni pao je i Schalke

Piše D  /  09.02.2019., 08:02h

Aktualni prvak Njemačke Bayern Munchen može biti zadovoljan razvojem 21. kola Bundeslige. Nakon što je Borussia Dortmund prokockala vodstvo od 3:0 i na kraju odigrala neriješeno 3:3 protiv Hoffenheima, Bavarci su na svojoj Allianz Areni pobijedili Schalke s 3:1 i ponovno smanjili zaostatak.

Nije moglo bolje početi za Bavarce i Niku Kovača jer je u 12. minuti Bruma zabio autogol i doveo Bayern u vodstvo. Ipak u 25. Schalke se vraća preko Kutucua, ali Lewandowski samo dvije minute kasnije ponovno donosi domaćinima vodstvo. Asistent James Rodriguez koji je bio starter u ovom susretu, možda se ovim dodavanjem nametne hrvatskom treneru da može računati na njega.

2:1 je bio rezultat prvog poluvremena, a u nastavku je Schalke imao veliku priliku kada su nakon gužve pogodili vratnicu. Taj promašaj im se osvetio jer su u idućem napadu, u 57. minuti primili pogodak. Gnabry se sjajno snašao i glavom matirao Fahrmanna za 3:1. Bio je to i prijelomni trenutak susreta jer je Schalke dodatno potonuo, a Bayern rutinski privodi utakmicu kraju i dolazi do 14. prvenstvene pobjede.

Ovim slavljem Bavarci su ponovno smanjili prednost za vodećom Borussijom Dortmund na pet bodova.

20. travanj 2024 15:45