Bayern s Perišićem u prvoj postavi pregazio Frankfurt

Piše D  /  23.05.2020., 08:05h

Kada su se prošli put sastala ova dva kluba, početkom studenog, Frankfurt je porazio Bayern s 5:1 i taj susret je označio kraj Nike Kovača na klupi prvaka Njemačke. No, naslijedio ga je Hans-Dieter Flick i Bavarci su se preporodili. Danas na Allianz Areni Frankfurt nije imao nikakve šanse.

Navijače Hrvatske svakako raduje vidjeti Ivana Perišića od prve minute na lijevom krilu domaćina.

Kada igrači Bayerna žele, oni mogu i zabiti gol, barem je tako izgledala današnja utakmica. Domaćini su u vodstvo došli u 17. minuti kada na Mullerov ubačaj natrčava Goretzka i zakucava loptu u mrežu.

Asistent Muller se u 41. minuti i upisao u strijelce zabivši nakon ubačaja Daviesa te se sa sigurnih 2:0 odlazi na odmor.

Kako ni ovo kolo ne bi prošlo bez gola Roberta Lewandowskog pobrinuo se Coman koji ga sjajno pronalazi u 46. minuti, a Poljak rutinski glavom povećava rezultat na 3:0. Bio je ovo 27. gol najboljeg strijelca Bundeslige.

I onda se Bayern opustio. Dva kornera za Frankfurt i dva gola stopera Hintereggera koji za tri minute smanjuje na 3:2, a do kraja je ostalo više od pola sata igre.

No, bilo je potrebno da Bavarci samo malo pojačaju ritam i da dođu do gola. U 61. minuti imali su i pomoć Fernandesa koji griješi pred vlastitim golom i omogućava Daviesu da zabije za 4:2.

Mogao bi trener Eintrachta Adi Hutter barem razmisliti da Hintereggera prebaci na mjesto centarfora jer je 27-godišnji Austrijanac i treći put zatresao mrežu. Nažalost po njega, u 74. minuti zatresao je vlastitu nakon nespretne reakcije i Bayern opet bježi na tri gola razlike - 5:2. A, to je bio i konačan rezultat.

Ivan Perišić je igrao do 64. minute kada ga je zamijenio Gnabry.

25. travanj 2024 22:39