Bayern protutnjao Frankfurtom, Kovač dobio ovacije Commerzbank-Arene

Piše D  /  22.12.2018., 08:12h

Nogometaši Bayerna slavili su u 17. kolu Bundeslige na gostovanju u derbiju kod Eintracht Frankfurta s 0:3.

Bio je to emotivan trenutak za Niku Kovača koji se po prvi put vratio na stadion svog bivšeg kluba s kojim je prethodnih godina priređivao senzacije, a osvojio je s Frankfurtom i njemački Kup pobijedivši upravo Bayern.

Zbog svega toga, navijači Frankfurta su ga nagradili velikim pljeskom prije početka utakmice.

Što se same utakmice tiče, može se reći kako su Bavarci od 35. minute kada ih je Ribery doveo u vodstvo kontrolirali susret. Iskusni francuski majstor je u 79. minuti riješio pitanje pobjednika, zabivši svoj drugi pogodak. Deset minuta kasnije Rafinha je sretnim, ali prelijepim pogotkom postavio konačnih 0:3. Brazilac je želio ubaciti Lewandowskom, ali mu je na sreću malo lopta prešla preko noge i prevarila domaćem vratara preletjevši ga.

Možemo sa sigurnošću reći kako je Bayern u uzlaznoj putanji što se tiče forme i prava je šteta za momčad Nike Kovača što slijedi zimska stanka. Bundesliga se nastavlja u sredinom siječnja, a Bayern će u novoj godini imati odmah težak zadatak. Gostovanje kod Kramarićevog Hoffenheima.

25. travanj 2024 07:13