Bayern potopio Wolfsburg i poslao jasnu poruku Liverpoolu

Piše D  /  09.03.2019., 05:03h

Aktualni prvak Njemačke Bayern Munchen nastavio je s briljantnim partijama u domaćoj Bundesligi. U 25. kolu momčad Nike Kovača je na Allianz Areni potopila Wolfsburg s nevjerojatnih 6:0 i zasjela na vrh ljestvice.

Sve je polazilo na rukom Bavarcima u današnjem susretu, a gosti su uspijevali odolijevati napadima sve do 34. minute kada Gnabry donosi vodstvo Bayernu. Isti igrač se tri minuta kasnije upisao u asistente, a strijelac za 2:0 bio je Lewandowski.

U drugom poluvremenu goste je načeo James Rodriguez sjajnim udarcem, a kasnije su mrežu Wolfsburga punili Muller i Kimmich. U 85. minuti Robert Lewandowski postavlja konačan rezultat svojim drugim pogotkom na susretu. Ukupno, ovo je Poljaku bio 17. pogodak u prvenstvu i izdvojio se vodećem mjestu liste najboljih strijelaca.

Kod Wolsfburga je Josip Brekalo odigrao svih 90. minuta.

Ovom pobjedom su se nogometaši Bayerna dodatno napunili samopouzdanjem pred uzvratni susret osmine finala Lige prvaka protiv Liverpoola (13. ožujka).

---

Borussia Dortmund je također opravdala ulogu favorita i pobijedila na domaćem terenu Stuttgart s 3:1, no do pobjede su došli uz dosta muke. Nakon što je prvo poluvrijeme završeno bez pogodaka, Millionere je u vodstvo u 62. minuti doveo Marco Reus golom iz jedanaesterca.

Devet minuta kasnije gosti su izjednačili na 1:1 preko Kempfa, a u 84. minuti Borussia je ponovo stigla do vodstva kada je Alcacer pogodio za 2:1. U drugoj minuti sudačke nadoknade pobjedu je potvrdio Pulisic.

Bayern Munchen i Borussia Dortmund ponovno imaju isti broj bodova (57), ali visoka pobjeda je Bavarcima donijela bolju gol razliku te je momčad Nike Kovača na 1. mjestu Bundeslige.

24. travanj 2024 14:35