Bayern poražen na Allianz Areni, Perišiću 69 minuta

Piše D  /  30.11.2019., 09:11h

Momčad Hansija Flicka je u zadnje četiri utakmice povezala četiri pobjede uz impresivnu gol-razliku 16:0 i bila je veliki favorit, ali nije uspjela doći do bodova.

Gosti su poveli već u 10. minuti nakon što je Volland odlično proigrao Baileyja, a Jamajčanin se sjurio prema Neueru i rutinski pogodio suprotni kut za vodstvo gostiju. Bayern je izjednačio golom Thomasa Müllera koji je iskoristio seriju katastrofalnih reakcija gostujuće obrane, uključujući i golmana, te je s ruba šesnaesterca zabio za 1:1.

No već u sljedećem napadu gosti su opet poveli. Volland je ponovno proigrao Baileyja kojeg Javi Martinez nije imao nikakve šanse stići i Jamajčanin je drugim golom vratio Leverkusen u prednost. Bayern je do kraja susreta stiskao i tražio izjednačenje, a nije uspio zabiti ni s desetoricom nakon što je Jonathan Tah u 81. minuti dobio crveni karton.

Ivan Perišić odigrao je 69 minuta. Zamijenio ga je Kinsley Coman.

Na svim današnjim susretima domaćini nisu upisali nijednu pobjedu. Borussia Dortmund je s 2:1 pobijedila Herthu u gostima iako je cijelo drugo poluvrijeme igrala s desetoricom. Leipzig je dobio četvrtu utakmicu u prvenstvu zaredom i pobjedom 3:2 kod Paderborna izbio na prvo mjesto, prenosi Index.

Bundesliga, 13. kolo:

Köln - Augsburg 1:1 (Cordoba 86‘ / Niederlechner 43‘)

Hertha - Borussia 1:2 (Darida 34‘ / Sancho 15‘, Hazard 17‘)

Hoffenheim - Fortuna 1:1 (Kramarić 6‘ / Hennings 88‘)

Paderborn - Leipzig 2:3 (Mamba 62‘ Gjasula 73‘ / Schick 3‘, Sabitzer 4‘, Werner 26‘)

Bayern - Bayer 1:2 (Müller 34‘ / Bailey 10‘, 35‘)