Bayern opet briljirao, Perišić odigrao skoro cijeli susret

Piše D  /  13.06.2020., 09:06h

Domaćini su poveli u 26. minuti nakon velike pogreške gostujućeg golmana Sommera, koji je servirao loptu 19-godišnjem Nizozemcu Joshui Zirkzeeu, a on je taj poklon pretvorio u pogodak.

Borussia Moenchengladbach, koja je u zadnje tri sezone tri puta dobila Bayern u Bundesligi, izjednačila je u 37. minuti zahvaljujući autogolu francuskog reprezentativca Benjamina Pavarda. No, završnici susreta Leon Goretzka donosi pobjedu Bayernu, kojemu tri kola prije kraja prvenstva trebaju još tri boda za novi naslov prvaka.

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić bio je u početnoj postavi Bayerna i odigrao je skoro cijeli susret, odnosno do 88. minute. Perišić je u 11. minuti namjestio šansu Michaëlu Cuisanceu, ali je ovaj bio neprecizan.

U drugim utakmicama koje su igrane u subotu poslijepodne Wolfsburg je kod kuće odigrao 2:2 s Freiburgom, a hrvatski nogometaši Josip Brekalo i Marin Pongračić su susret počeli od prve minute s tim da je Brekalo zamijenjen u 55. minuti.

Borussia Dortmund je na gostovanju s 1:0 pobijedila Fortunu Düsseldorf, a gol je 20 sekundi prije sučevog zvižduka za kraj utakmice zabio 19-godišnji Norvežanin Erling Haaland. Norveški golgeter je u 15 nastupa za Borussiju zabio čak 14 golova.

Dan ranije španjolski veznjak Dani Olmo, koji je početkom ove godine stigao u Leipzig iz zagrebačkog Dinama, bio je strijelac oba pogotka za svoju momčadi u 2:0 gostujućoj pobjedi protiv Hoffenheima, a hrvatski reprezentativni napadač Andrej Kramarić odigrao je drugo poluvrijeme za Hoffenheim.

U nedjelju se sastaju Mainz - Augsburg, te Schalke - Bayer Leverkusen, prenosi Hina.

19. travanj 2024 03:13