Bayern i Niko Kovač sjajno otvorili drugi dio Bundeslige: Bavarci srušili rekord sezone

Piše D  /  18.01.2019., 10:01h

Nogometaši Bayern Munchena na najbolji su način otvorili drugi dio sezone Bundeslige. Bavarci su upisali pobjedu na gostovanju kod Hoffenheima s 1:3 u 18. kolu.

Bilo je to šesto uzastopno slavlje momčadi Nike Kovača i ovom pobjedom su došli Borussiju Dortmund na tri boda zaostatka s tim da vodeća momčad prvenstva ima utakmicu manje jer sutra gostuju kod Red Bull Leipziga.

Junak Bavaraca u ovom susretu je bio Leon Goretzka s dva pogotka. Prvi je zabio u 34. minuti kada je doveo Bayern u vodstvo. Najprije je Lewandowski pucao, ali je Bauman obranio, no na pravom mjestu je Goretzka koji pogađa za 0:1.

U nadoknadi prvog poluvremena isti igrač pogađa za 0:2 nakon kontre i sjajne asistencije Alaba. U drugom poluvremenu Hoffenheim se vraća golom Schulza u 59. minuti. Veliku priliku za izjednačenje je imao Andrej Kramarić u 81. minuti, ali Neuer sjajno brani njegov udarac glavom s par metara.

Vidio je Bayern kako je vrag odnio šalu, te su krenuli po treći pogodak, a do njega dolaze u 87. minuti golom Lewandowskog nakon asistencije Mullera.

Bilo je ovo šesto slavlje u nizu za momčad Nike Kovača što je rekord ove sezone u Bundesligi. Pritisak je sada na Borussiji Dortmund koju sutra očekuje teško gostovanje kod četvrtoplasirane momčadi prvenstva.

23. travanj 2024 23:45