Barcelona nokautirala Real u El Clasicu: Modrić propustio priliku da vrati Kraljeve u igru

Piše D  /  28.10.2018., 06:10h

Barcelona je na svom Camp Nou u velikom El Clasicu srušila Real Madrid s 5:1 i tako produbila krizu Kraljeva koji već pet utakmica ne znaju za pobjedu u La Ligi.

Nakon dugo vremena ovo je bio El Clasico i bez Lea Messija i bez Cristiana Ronalda, a Katalonci su pokazali da mogu igrati i bez čarobnog Argentinca što nije slučaj s Realom otkako je otišao Ronaldo.

Katalonci su poveli u 12. minuti nakon munjevite akcije kada Rakitić sjajno pronalazi Albu, a ovaj sjajno probija po lijevoj strani i ubacuje za Coutinha koji posprema loptu u mrežu.

U 30. minuti Barca je stigla do drugog pogotka nakon jedanaesterca. Varane je srušio Suareza i nakon pregleda VAR-a, sudac pokazuje na bijelu točku. Suarez je sam preuzeo odgovornost i zabio za 2:0.

Bio je to i rezultata prvog poluvremena, a početkom drugog je Real propustio priliku da se u potpunosti vrati u igru. Odlično su Kraljevi otvorili nastavak susreta i u 51. minuti Marcelo pogađa za 2:1. Šest minuta kasnije Modrić je imao veliku priliku kada je neomatan s vrha šesnaesterca lijepo gađao, ali je pogodio vratnicu.

No, ponovno se Barcelona probudila koja je u nastavku potopila Real iz kontri. Nakon nekoliko promašaja s obje strane, u 73. minuti Suarez golčinom rješava pitanje pobjednika. Roberto je uputio jednu ne baš najbolju loptu za Urugvajca, a ovaj fantastičnim trzajem glavom pogađa za 3:1.

Deset minuta kasnije Suarez dolazi do hat-tricka kada rutinski u maniru najboljih napadača zaključuje kontru Barce za 4:1. Konačni rezultat za veliki potop Reala postavlja Arturo Vidal golom u 86. minuti.

Luka Modrić odigrao je cijeli susret za Real Madrid kao i Ivan Rakitić za Barcelonu.

Ovom pobjedom Barcelona je ostala na prvom mjestu dok je Real Madrid pao na 9. mjesto i ovaj rezultat s Camp Noa je vjerojatno kap koja je prelila čašu čelnika kraljevskog kluba u povjerenje Julenu Lopeteguiju.

19. travanj 2024 12:47