Atletico Madrid je prvak Španjolske! Gol Modrića nedovoljan za titulu Realu

Piše D  /  22.05.2021., 08:05h

Prvak je Atletico Madrid koji je u posljednjem, 38. kolu La Lige pobijedio kod Valladolida 2:1. Domaćin je poveo golom Plana u 18. minuti, a Atletico je u drugom poluvremenu došao do preokreta. U 57. minuti Correa pogađa za izjednačenje, a u 67. minuti Luis Suarez donosi potvrdu naslova. Za Atletico je ovo 11. titula prvaka i prva nakon 2014. godine.

Modrić zabio, Real ostao drugi

Šime Vrsaljko i Ivo Grbić svih 90 minuta ostali su na klupi prvaka Atletica.

Real Madrid pobijedio je 2:1 Villarreal golom Luke Modrića u 93. minuti. Goste je u vodstvo doveo Pino u 20. minuti, a Karim Benzema je u 87. minuti izjednačio rezultat. Hrvatski kapetan u posljednjim sekundama donosi pobjedu Realu, nedovoljnu za više od drugog mjesta.

Poznato tko će u Europu, a tko je ispao

Real je tako završio drugi, Barcelona treća, a Sevilla četvrta. Taj je kvartet izborio plasman u skupine Lige prvaka sljedeće sezone.

U skupine Europa lige će petoplasirani Real Sociedad i šestoplasirani Betis. U kvalifikacije za Konferencijsku ligu će Villarreal, osim u slučaju trijumfa u finalu Europa lige. Villarreal će se za titulu boriti protiv Manchester Uniteda.

Iz lige su ispali Huesca, Valladolid i Eibar.

Najbolji strijelac La Lige je Lionel Messi iz Barcelone s 30 golova. Na drugom mjestu su Villarrealov Moreno i Realov Benzema s 23 gola.