Atletico Madrid izborio plasman u osminu finala, Kalinić igrao pola sata

Piše D  /  28.11.2018., 09:11h

Atletico je rutinski stigao do pobjede protiv posrnulog francuskog prvoligaša kojem je ove sezone glavni zadatak kako se spasiti od ispadanja u drugu ligu.

Thierry Henry je i prije utakmice potpisao predaju uvrstivši u sastav četiri ‘klinca‘, a u nastavku susreta u ‘vatru‘ je gurnuo još dvojicu pri čemu su Han-Noah Massengo (17) i Benoit Badiashile (17) postali prvi igrači koji su rođeni u 21. stoljeću, a zaigrali su od prve minute u nekoj utakmici Lige prvaka.

Atletico je poveo već nakon minutu i 32 sekunde utakmice, više sretno nego spretno. Pucao je Koke, a lopta je pogodila Badiashilea i promijenila smjer prevarivši Diega Benaglija. U 24. minuti na 2-0 je povisio Antoine Griezmann. Monaco je mogao smanjiti u 81. minuti, no Radamel Falcao je propustio realizirati kazneni udarac.

Kolumbijski napadač je promašio cijela vrata svog bivšeg kluba u kojem je proveo dvije godine. Kazneni udarac je skrivio Stefan Savić igrajući rukom u kaznenom prostoru zaradivši pritom drugi žuti karton pa je Atletico završio utakmicu s igračem manje.

Nikola Kalinić je za Atletico nastupio od 62. minute, dok Danijel Subašić nije branio za goste. U drugom susretu iz ove skupine večeras se sastaju Borussija Dortmund i Club Brugge.

Na ljestvici vodi Atletico Madrid s 12 bodova, Borussija ima devet bodova, Club Brugge četiri, a Monaco jedan bod.

Lokomotiv slavio protiv Turaka, Ćorluka odigrao cijelu utakmicu
U dvoboju skupine D Lokomotiv je u Moskvi pobijedio Galatasary s 2-0 i ostao u igri za plasman u Europsku ligu. Turci su tražili pobjedu koja bi ih ostavila u igri za jednu od prve dvije pozicije, no sada će morati spašavati treće mjesto.

Domaćin je poveo u posljednjim trenucima prvog dijela preko Grzegorza Krychowiaka. Jefferson Farfan je poslao loptu koju je primio poljski veznjak i odmah pucao. Lopta je okrznula Ryan Donka i zavarala Fernanda Musleru. Ruski sastav je u 55. minuti zabio i drugi gol, a strijelac je nakon lijepe akcije bio Vladislav Ignatjev. Vedran Ćorluka je odigrao cijeli susretu za ruski sastav.

U drugom susretu sastaju se Porto i Schalke koji su rezultatom iz Moskve prošli dalje, a sada im preostaje borba za ‘jedinicu‘.

Na ljestvici vodi Porto s 10 bodova, Schalke ima osam bodova, Galatasaray četiri, a Lokomotiv tri boda, prenosi Hina.

19. travanj 2024 23:17