16-godišnja Hrvatica napravila novu senzaciju s troznamenkastim startnim brojem

Piše D  /  10.11.2020., 02:11h

U današnjem FIS veleslalomu u talijanskoj Soldi završila je deveta i to nakon što je krenula sa startnim brojem 108. Imala je 17. vrijeme prve vožnje, a u drugoj je startala kao 14. te ponovno, kao i jučer, odvezla drugo najbolje vrijeme te vožnje.

Tako je u ukupnom poretku završila deveta s 2.58 sekundi zaostatka za Elenom Sandulli, pobjednicom iz Italije. Talijanska skijašica ima 20 godina, a Zrinka je najmlađa u topu 20, piše Index Sport.

Podsjetimo, FIS utrke su po snazi odmah ispod utrka Svjetskog kupa u kojem skijaju najbolje skijašice na svijetu, a u kojem su posljednje hrvatske predstavnice bile Janica Kostelić, Ana Jelušić i Nika Fleiss.

Jučerašnjim rezultatom osvojila je 51.36 FIS točaka, najviše što je osvojio ijedan hrvatski skijaš ili skijašica u svojoj prvoj FIS utrci. Početkom 2020. godine Ljutić je postala najbolja skijašica svijeta - osvojila je čak četiri zlatne medalje na najjačem svjetskom natjecanju za mlade skijaše.

Šesnaestogodišnja Zrinka iza sebe ima sezonu iz snova, nedodirljiva je u slalomu i veleslalomu, što je dokazala na kupu Alpe Cimbra, neslužbenom svjetskom prvenstvu za mlađe uzraste, nekad poznatijem po nazivu Trofej Topolino.

Iza tih uspjeha stoji složna obitelj Ljutić. Tata Amir i četvero djece, 17-godišnji Tvrtko, 16-godišnja Zrinka, 15-godišnja Dora i 13-godišnji Hrvoje, veći dio godine provedu u Innerkremsu u Austriji, gdje treniraju i uče.

22. travanj 2024 18:37