Uz rijeku u Salzburgu uhvatio zmiju bou dugačku 2,3 metra
Uz rijeku u Salzburgu uhvatio zmiju bou dugačku 2,3 metra
Uwe Gottschalk rekao je kako je boa zdrava

Hrabri muškarac je prošlog petka uhvatio bou dugačku 2,3 metra dok se šetao uz rijeku u austrijskom Salzburgu te ju je odnio u organizaciju za zaštitu životinja. Uwe Gottschalk, veterinar u organizaciji za zaštitu životinja, rekao je kako je zmija bila u dobrom stanju kada ju je muškarac donio.

- Bio je hrabar, ali ne preporučamo drugima da slijede njegov primjer. Te zmije mogu biti zaista opasne, ako se netko ne razumije u takve životinje. Boe su uglavnom opasne za djecu, jer one svoj plijen ubiju stiskanjem pa ga pojedu - rekao je Gottschalk. Dodao je kako je boa koju je muškarac donio bila mirna te se vidi da je živjela u terariju kod nekoga. Nisu još otkrili tko je vlasnik zmije, javlja Krone.

Gottschalk je rekao i kako je sreća što se radilo o udavu, a ne otrovnoj zmiji. Upozorio je kako dosta ljudi u Austriji drži kod kuće zmije otrovnice za kućne ljubimce, ali može biti opasno ako se ne brinu dobro o sigurnosti njihovih terarija.

Objavljeno: 24.07.2012 - 16:13
Samo registrirani korisnici mogu komentirati sadržaj! Zabranjeno je vrijeđanje na rasnoj, spolnoj, vjerskoj i nacionalnoj osnovi. Nepridržavanjem ovog pravila riskirate ZABRANU PRISTUPA portalu Dnevnik.ba! Komentari su djelo i mišljenje posjetitelja portala. Dnevnik.ba ne odgovara za njih, kao ni za nastale reakcije!