Zrinjski poražen od Bosne, Igokea preuzela vrh

Piše Toni Raspudić  /  21.04.2018., 08:04h

Od samog početka igrala se izjednačena košarka i ni jedna momčad se nije uspijevala odvojiti. Zrinjski je poveo s 0:5, ali domaćini preokreću rezultat, da bi tricom bivšeg Plemića Kneževića zaključili prvu dionicu s plus 6 (23:17).

Dosta preokreta bilo je i u nastavku. Brummitt je nakon pet minuta (2/4) donio prednost Zrinjskom od 27:30, ali Bosna ponovno preokreće te se na veliki  odmor odlazi s minimalnih 38:37.

Studenti su otišli na 6 razlike (45:39), ali Ramljak tri minute prija kraja treće četvrtine poravnava na 49:49. Bosna ponovno bježi, na plus 8, ali Mostarci se do kraja četvrtine vraćaju, te se u posljednjih deset minuta ulazi s 59:58 za domaćine.

Minutu i pol prije kraja susreta, Bosna odlazi na 7 razlike (77:70) i bilo je jasno kako se Mostarci teško mogu i ovaj put vratiti. Na kraju je završilo 80:71.

Bosnu su do pobjede predvodili Sturanović s 20 i Knežević sa 17 koševa. Najbolji kod Zrinjskog su bili Ramljak s 19 i Smajlagić s 18 poena.

Ovaj poraz Zrinjskog je manje bitan jer se svejedno o prvom mjestu za play-off odlučuje u Mostaru kada u posljednjem kolu dolazi Igokea koja je pobjedom nad Sparsima (77:68) preuzela vodeće mjesto.

No, eventualni poraz od Igokee te pobjeda Bosne u zadnjem kolu kod Kaknja, bacila bi Zrinjski na treće mjesto (Bosna bolja u međusobnim susretima/ Zrinjski u Mostaru pobijedio sa 7 razlike).

24. travanj 2024 00:01