Sarajevo pobijedilo Široki u derbiju i zakompliciralo borbu za Europu

Piše Toni Raspudić  /  22.04.2018., 07:04h

Bordo momčad tako je došla na samo dva boda zaostatka od trećeplasiranih Širokobriježana i do kraja sezone, osim borbe za naslov između Zrinjskog i Željezničara, očekuje se i neizvjesna borba za treću poziciju.

Kao i na Grbavici protiv Željezničara prije dva kola, Široki je krenuo ofenzivno u susret i već su u 6. minuti zaprijetili preko Ćorića, ali njegov udarac odlazi preko gola.

Kasnije je Sarajevo zaprijetilo preko Hebibovića i Halilovića, ali Bilobrk brani njihove pokušaje. Bilo je to sve vrijedno spomena u prvom poluvremenu.

U nastavku ponovno Široki prvi prijeti. Lončar je pucao s pet metara, ali Pavlović sjajno brani njegov udarac.

No, u 58. minuti nakon autogola Stipe Markovića Sarajevo dolazi u vodstvo, da bi u 71. minuti nakon kontre Sarić pogodio za konačnih 2:0.

Do kraja je viđeno nekoliko prilika s obje strane, no mreže su mirovale.

U Ligi za ostanak, GOŠK je uradio veliki posao pobijedivši Slobodu u Tuzli s 1:2.  Strijelci za ‘Lavove Gabela polja‘ bili su Mulahusejnović i Vego, dok je Terzić samo ublažio poraz domaćina.

Ovom pobjedom GOŠK je na velikih 8 bodova pobjegao od zone ispadanja.

25. travanj 2024 20:57