Kovačev Eintracht slavio u Berlinu nakon osam godina

Piše D  /  03.12.2017., 09:12h

Hertha je vodila 1:0, no gosti su preookrenuli susret s dva pogotka, ostvarivši prvu pobjedu u Berlinu u posljednjih osam godina.

Domaćin je poveo u 15. minutu golom Daviea Selkea. Eintracht je mogao izjednačiti u 25. minuti kada je sjajnu priliku imao hrvatski nogometaš Ante Rebić, ali je njegov udarac obranio Rune Jarstein. Norveški vratar je loptu skrenuo u korner iz kojeg su gosti izjednačili. Jetro Willems je iz kornera uputio prizemnu loptu na rub kaznenog prostora, a Marius Wolf sjajno je opalio pod gredu. U 80. minuti gosti su bolju igru okrunili golom Kevina-Princea Boatenga, a potom su sačuvali vodstvo do kraja.

Ante Rebić je startao u početnoj jedanaestorki gostiju i odigrao je 88 minuta.

U drugom susretu Wolfsburg je neočekivano lako pobijedio Borussiju Moenchengladbach 3:0 golovima Yunusa Mallija (4), Daniela Didavija (25) i Joshee Guilavoguia (71).

Na ljestvici vodi Bayern sa 32 boda, RB Leipzig na drugom mjestu ima 26 bodova, Schalke je treći sa 25 bodova, a Borussia Moenchengladbach je ostala na četvrtom mjestu sa 24 boda. Eintracht je osmi sa 22 boda, prenosi Hina.