premijer liga bih

Zrinjski uvjerljiv u hercegovačkom derbiju

Piše fena  /  04.05.2024., 09:07h

U susretu 30. kola WWin lige BiH Zrinjski je u Mostaru bio bolju od Širokog Brijega 3:0.

Plemići su poveli u 20. minuti iz jedanaesterca, a strijelac je bio Nemanja Bilbija.

Tri minute kasnije Marin Magdić pogodio je za 2:0.

U nastavku debitantski nastup u dresu s lentom upisao je 18-godišnji Marko Kozina, koji je je u 89. minuti realizirao kazneni udarac za konačnih 3:0.

Ranije danas Velež i Željezničar upisali su domaće pobjede. Velež je s 2:0 bio bolji od Posušja, a istim rezultatom završena je utakmica Željezničara i Tuzla Cityja.

U subotu se igraju tri preostala susreta 30. kola, a sastaju se: Zvijezda – Igman, Sloga – Sarajevo i Borac – GOŠK.

Na ljestvici vodeći Borac ima 69 bodova, dva više od drugog Zrinjskog uz utakmicu manje. Treći je Velež s 52, a četvrto Sarajevo s 45 bodova.

Na začelju su GOŠK s 32 boda, Igman s 31 bodom, Tuzla City s 27 bodova i s 20 bodova posljednja Zvijezda.