Bh. atletičarka Lucija Kimani nije uspjela istrčati maraton
Bh. atletičarka Lucija Kimani nije uspjela istrčati maraton
Lucija Kimani

Bosanskohercegovačka atletičarka Lucija Kimani nije uspjela završiti maratonsku utrku, dužine 42,195 km,  na  30. ljetnim olimpijskim igrama u Londonu.

Tridesetjednogodišnja Kenijka odustala je između 35. i 40. kilometra. Neposredno prije odustajanja nalazila se između 90. i 100. mjesta.

Predstavnica BiH bila je u grupi 11 takmičarki koje nisu uspjele doći do cilja, a utrku je okončalo 107 atletičarki.
 
Zlatnu medalju u maratonu osvojila je Etiopljanka Tiki Gelana (2:23:07), srebro je izborila Kenijka Priscah Jeptoo (2:23:12), a bronzu Ruskinja Tatjana Petrova (2:23:29). (Fena)

Objavljeno: 05.08.2012 - 16:00
Samo registrirani korisnici mogu komentirati sadržaj! Zabranjeno je vrijeđanje na rasnoj, spolnoj, vjerskoj i nacionalnoj osnovi. Nepridržavanjem ovog pravila riskirate ZABRANU PRISTUPA portalu Dnevnik.ba! Komentari su djelo i mišljenje posjetitelja portala. Dnevnik.ba ne odgovara za njih, kao ni za nastale reakcije!