Real Madrid i Borussia Dortmund prošli u polufinale Lige prvaka
Slika: Marca.com

Nogometaši Reala iz Madrida i Borussije Dortmund plasirali su se u polufinale Lige prvaka, nakon što su se u uzvratnim utakmicama provukli kroz iglene uši, pri čemu je Borussia jednom i pol nogom već bila daleko od plasmana, pošto je malaga vodila 2:1 kratko pred kraj utakmice.

Madridski Real s velikom je prednošću (3:0) stigao na uzvrat četvrfinala Lige prvaka protiv turskog Galatasarayja. naravno, s tom prednošću Mourinhova je momčad gotovo sigurna u polufinale, ali Terim je najavio - čudo.

Budući da je Real već na početku utakmice u Istanbulu golom Ronalda poveo s 1:0, činilo se da je čudo ipak samo uzrečica domaćeg predmeta.

Ipak, u nastavku su domaći golovima Ebouea, Sneijdera i Drogbe preokrenuli su poveli s obećavajućih 3:1. No, tu su 'zastali, a u sudačkoj nadoknadi Cristinao Ronaldo posatvio je konačnih 2:3.

Borussia uhvatila zadnji vlak

Pogocima Reusa i Santane u sudačkoj nadoknaditi, Borussija Dortmund šokantno je prošla među četiri najbolje momčadi Starog Kontinenta.

Bila je to uistinu nevjerojatna utakmica, a ono što je pošlo za rukom nogometašima Jurgena Kloppa može se samo usporediti s čuvenim finalom Lige prvaka 1999. godine između Manchestera i Bayerna i nezaboravnim golovima Solskjaera i Sheringhama.

Čudotvorac iz Čilea Manuel Pelegrini tako je ostao na korak od fascinantnog postignuća, prolaska u polufinale najcjenjenijeg klupskog nogometnog natjecanja svijeta s dva debitanta. 2006. godine tamo je odveo Villarreal.

Malaga je u 25. minuti povela golom Joaquina, da bi Lewandowski izjednačio u 40. minuti.

Nastojanja Borussije da postigne drugi gol ostala su bez rezultata, a napadači njemačkog prvaka opet su se, kao i u prvoj utakmici, siti ispromašivali.

Kazna je stigla u 82. minuti, kada je Eliseu zabio za 2:1 u korist Malage.

Kada se činilo da Borussia u ovoj sezoni ostaje i bez zadnje šanse da se domogne nekog od trofeja, pala su dva spasonosna pogotka: Reus je izjednačio u 90. minuti, a Santana je u produžecima pogodio za konačnih 3:2.