Proslavljeni redatelj, rođeni Sarajlija Emir Kusturica je prije nekoliko godina promijenio vjeru, odnosno, vratio se u pravoslavlje iz islamske vjeroispovijesti, a to je, kako kaže za hrvatski tjednik Story, uradio zbog svoje dece.
- Na Balkanu je i za umrlima trka, zato što je ideološka, religijska i etnička pripadnost pomiješana na maloj teritoriji. Da se to ne bi dogodilo i meni, odlučio sam primiti pravoslavlje. Nisam znao da će moje krštenje izazvati toliku buku, ali bio sam glup i trebalo sam to pretpostaviti.
Kada sam shvatio da ne mogu ostati neutralan, zbog bolje budućnosti svoje djece sam se odlučio vratiti pravoslavlju iz kojeg potječe moja obitelj. Nisam ja nikakav veliki pravoslavac, niti Srbin, nego Hercegovac - izjavio je Kusturica, koji je uzeo i novo, crkveno ime - Nemanja, za Story.








