Željezničar odnio pobjedu iz Mostara: Kjosevski zaustavio Plemiće u finišu

Piše D  /  20.10.2018., 05:10h

U derbiju 14. kola Premijer lige u Mostaru su snage odmjerili drugoplasirani Zrinjski i trećeplasirani Željezničar. Gosti iz Sarajeva su ostvarili važnu minimalnu pobjedu 0:1 i prekinuli niz neporaženosti Plemića od osam utakmica.

Nije to bio nešto pretjerano dobar derbi, ali bilo je uzbuđenja pod Bijelim Brijegom. Prvo je priredio Filipović koji s 20-ak metara dobro puca, ali lopta odlazi pored gola.

Zrinjski je kontrolirao igru od samog početka, ali je ona bila dosta prekidana zbog mnogobrojnih prekršaja. U 29. minuti Plemići su imali situaciju 3 na 2 u napadu, ali je Todorović loše ubacio i Željezničar je otklonio prijetnju.

Nakon ubačaja Filipovića Barišić je imao dobru priliku, ali ni njegov udarac ne ide u okvir gola, kao ni Rustemovićev koji iz još bolje prilike loptu šalje visoko preko gola.

Prvo poluvrijeme obilježio je sudar Osmankovića i Jovića, a nogometaš Željezničara je ostao bez svijesti. Ipak, ubrzo je došao sebi, ali je morao napustiti igru.

Prvu priliku u drugom poluvremenu imali su domaći preko Bilbije, ali je i on u 50. minuti pucao pored gola, dok mu je dvije minute kasnije udarac obranio Kjosevski.

Nakon toga gledali smo desetak minuta stvarno loše igre, a u 62. minuti Krpić nakon ubačaja Čurjurića zabija za 0:1 i vodstvo Željezničara iz njihove prve prave prilike.

U nastavku je Željezničar odolijevao napadima Zrinjskog, a gosti su imali u 76. minuti veliki priliku nakon greške Jakovljevića. Jazvić se našao u šansi, ali Brkića spašava svoju mrežu.

U 80‘ i 85. minuti Željo je imao dvije dobre prilike preko Jazvića i Krpića, ali nije bilo promjene rezultata. Mogao je Zrinjski ponovno ukrasti dva boda Željezničaru u samom finišu susreta, ali udarce Markovića i Bilbija sjajno zaustavlja Kjosovski i postaje junak gostiju koji odnose pobjedu i ti boda iz Mostara.

Ovom pobjedom Željezničar ima isto bodova kao Zrinjski  - 28, dok je Sarajevo vodeće s dva više, ali imaju i utakmicu manje.

26. travanj 2024 14:57